DP: Zagorje v Ajdovščini naredilo velik korak k naslovu

Rokometašice Zagorja so v 17. kolu DP premagale Ajdovščino s 26:22 in naredile velik korak k osvojitvi naslova.

07. april 2016 00.41
06. april 2016 23.15
M. Ž.
M. Ž.

Ajdovščina - Rokometašice Zagorja so v 17. kolu državnega prvenstva premostile veliko oviro na poti do naslova, potem ko so v gosteh premagale Ajdovščino s 26:22.

Zagorjanke so po prvem polčasu zaostajale za dva gola (12:14), nato pa v drugih tridesetih minutah občutno dvignile igro. Ob zaostanku z 12:15 so zrežirale delni izid 4:1 in se vrnile v igro (16:16), nato pa dosegle še naslednje štiri gole in petnajt minut pred koncem vodile z 20:16.

Gostiteljice so imele v drugem polčasu kar 18-minutni strelski mrk, kar se je izkazalo za usodno, saj so osem minut pred koncem zaostajale že za šest (17:23), kar je bil prevelik zalogaj.

Pri Zagorju sta največ golov dosegli Aneta Benko in Tjaša Stanko (7), pri Ajdovščini pa Teja Ferfolja in Meta Pipa (5).

Zagorje je tako vpisalo izjemno pomembno zmago in ima sedaj odprto pot do naslova, s katerim bi prekinilo 21-letno vladavino Krima.