Dvoboj Ribnice in Krškega brez zmagovalca, drugi poraz Ormoža

Rokometaši Ribnice so v drugem kolu državnega prvenstva vknjižili točko proti Krčanom, Ormož in Sviš znova izgubila.

16. september 2012 00.58
*mocnik* telovadnica

Ljubljana - V državnem prvenstvu so bili danes na sporedu štirje obračuni drugega kola, v katerem se je Ribnica s tretjo osvojeno točko začasno prebila na drugo mesto, Sviš in Ormož pa sta znova ostala praznih rok.

Ribničani so po zmagi nad Trimom tokrat gostovali v Krškem in po zgodnjem vodstvu s 5:3 na odmor odšli z golom prednosti (18:17). Gostje so bili sredi drugega polčasa na dobri poti k drugi zaporedni zmagi, vendar jim ni uspelo zadržati vodstva s 33:30. Končni rezultat tekme je z golom v zadnji minuti postavil domačin Nejc Cehte, ki je svojemu moštvu priboril drugo točko. Krško bo v naslednjem krogu gostoval pri SVIŠ Pekarni Grosuplje, Ribnica pa bo na domačem igrišču gostila Koper.

Novinci v ligi, igralci Sviša, so na drugi prvenstveni tekmi znova morali priznati premoč nasprotnikom. Tokrat so bili s 34:29 boljši igralci Trima, ki so vse dvome o zmagovalcu razrešili v začetku drugega dela. V tem delu igre so z dobro igro v obrambi povsem onemogočili Grosupeljčane in si priigrali vodstvo s 24:17, največja razlika pa je znašala devet golov (28:19).

Prva zmaga Sevnice

Drugi novinec v ligi, ekipa Sevnice, je vknjižil prvo zmago v elitnem rokometnem tekmovanju, potem ko je na domačem igrišču s 24:23 premagal Ormož. Po prvem polčasu je sicer bolje kazalo gostom, ki so si do 19. minute z delnim izidom 5:0 priigrali prednost štirih golov (10:6).

V drugem polčasu so gostitelji vendarle zaigrali veliko bolje, po dveh zaporednih golih Kristijana Zorca so v 35. minuti izenačili na 13:13, minuto kasneje pa z golom izkušenega Aleša Sirka povišali na 14:13.

Odločitev o zmagovalcu je padla med 42. in 47. minuto, ko so gostitelji z delnim izidom 5:0 povišali na 21:16. Ormožani se navkljub temu niso predali, v 55. minuti so znižali na 21:23, popoln preobrat pa se jim navkljub želji ni posrečil. V domači zasedbi je blestel Aleš Sirk z devetimi, v gostujoči pa sta Danijel Mesarič in Jan Gregorc dosegla po šest golov.

Danes sta bila izmed prvoligašev aktivna tudi Krka in Izola. Novomeščani so po slabem začetku (4:7) izid še pred koncem prvih 30 minut obrnili sebi v prid (13:11). Razmerje moči se v drugem polčasu ni spremenilo, za kar je imel usluge razpoloženi domačin Jernej Papež, ki je tekmo končal z desetimi goli.

Krka je na koncu slavila s 24:23, v naslednjem kolu pa se bo srečala z Ormožem. Izola bo imela občutno težje delo, saj bo njen nasprotnik Gorenje.