EP v rokometu: Danci in Španci že v drugem delu

Švedi, ki so uvodoma odpravili zasedbo selektorja Veselina Vujovića, so morali premoč priznati Nemcem (26:27).

19. januar 2016 00.30

Vroclav - V drugem dvoboju drugega kola skupine C evropskega prvenstva v rokometu so Švedi, ki so uvodoma odpravili zasedbo Veselina Vujovića, pokleknili pred Nemci, ki so bili boljši s 27:26. Ob polčasu ni dišalo po takšnem razpletu, Skandinavci so namreč na odmor odšli z naskokom štirih golov (17:13), ki pa je skopnel že po desetih minutah nadaljevanja. Nemci so drugi polčas začeli z delnim izidom 10:2 in se izdatno odlepili, v končnico prinesli tri zadetke zaloge (27:24), vendar pa v zadnjih več kot šestih minutah niso zadeli več, s tem pa so tekmecu dovolili, da se jim je povsem približal, za zasuk pa mu je naposled zmanjkalo časa. S 13 obrambami se je izkazal Andreas Wolff, z devetimi goli pa Tobias Reichmann. Pri poražencih je Johan Jakobsson iz devetih poskusov osemkrat zadel.

V skupini D se je do še druge zmage - tokrat nad Črno goro - dokopala Danska in si tako že zagotovila preboj v drugi del tekmovanja, se je pa prvega uspeha veselila Rusija, ki je imela v obračunu z Madžarsko v 49. minuti že zelo udobnih pet zadetkov naskoka, a tekmecu dovolila, da se je vrnil v igro in jo s tremi zaporednimi goli v zadnjih dveh minutah tudi ujel. Izkazal se je vratar Viktor Kirejev, ki je zbral kar 17 obramb.