EP v rokometu: Francija in Danska za naslov prvaka

Rokometaši Danske in Francije se bodo v nedeljo pomerili v finalu evropskega prvenstva.

24. januar 2014 17.57
24. januar 2014 18.13
HANDBALL/

Herning - Na evropskem prvenstvu se bosta za naslov prvaka v nedeljskem finalu pomerili branilka naslova Danska in Francija.

Gostiteljica Danska je bila z 29:27 boljša od Hrvaške, medtem ko je Francija v finale napredovala prek svetovne prvakinje Španije (30:27).

Danes je potekala tudi tekma za peto mesto, na kateri je Islandija premagala Poljsko z 28:27.

Tekma za tretje mesto bo v nedeljo ob 15. uri, finale pa ob 17.30.

Danci strli odpor Hrvaške

V prvih tridesetih minutah so več pokazali Hrvati, ki niso bili nikoli v rezultatskem zaostanku in so na odmor odšli z vodstvom 15:13.

Hrvaška je nato drugi polčas začela zelo rezervirano, kar je Danska izkoristila z delnim izidom 3:0, naši južni sosedje pa so prvi gol v nadaljevanju dosegli šele v sedmi minuti (16:16).

Domači rokometaši po začetni pobudi niso popustili in so si v 42. minuti priborili tri gole prednosti (21:18). Hrvatom je uspelo pet minut kasneje izid izenačiti na 23:23, vendar je Danska odgovorila z delnim izidom 3:0 in tekmo mirno pripeljala h koncu.

Pri domačinih je bil najučinkovitejši Anders Eggert z osmimi goli, pri Hrvatih pa Zlatko Horvat in Marko Kopljar s po šestimi goli.

Francozi premagali Špance

Rokometaši Francije so na prvi polfinalni tekmi premagali svetovne prvake Špance s 30:27.

Francozi so bolje začeli tekmo in v dvanajsti minuti povedli s petimi goli razlike (7:2), takšna razlika pa je bila tudi v 20. minuti (11:6). Nato je sledil padec v igri »galskih petelinov«, ki so do konca polčasa dosegli le en gol, kar so Španci znali izkoristiti in so prvi del sklenili z delnim izidom 8:1 ter vodstvom 14:12.

Španska reprezentanca je v vodstvu vztrajala do 35. minute, ko je Nikola Karabatić izenačil na 16:16, nato pa Francozi niso več zaostajali. Moštvi sta bili v drugem polčasu šestkrat izenačeni, pobuda pa je bila na strani francoske reprezentance, ki so od 56. minute naprej vodili z več kot golom prednosti in kot prvi napredovali v finale.

Pri Franciji je bil najbolj razpoložen Luc Abalo z osmimi goli, pri Španiji pa najboljši strelec tekme Joan Canellas z desetimi goli.

Islandiji peto mesto

Reprezentanca Islandije je na evropskem prvenstvu premagala Poljsko z 28:27 in osvojila končno peto mesto.

Prvi polčas je bil na strani Poljske, ki ni niti enkrat zaostajala in si je priborila tri gole prednosti (16:13), v drugem pa je sledil preobrat.

Islandci so se v 42. minuti povsem približali svojim nasprotnikom (19:20) in do 58. minute niso zaostajali za več kot gol, pri izidu 26:27 v korist Poljske pa je Stefan Sigurmannsson najprej izenačil, Runar Karason pa je 21 sekund pred koncem zadel za zmago z 28:27.

Pri Islandiji je bil najboljši strelec Snorri Steinn Gudjonsson z osmimi goli, pri Poljski pa Patryk Kuchczynski s petimi goli.