EP v rokometu: Francozi hitro strli odpor Belorusov

Francozi so na prvi tekmi drugega dela premagali Belorusijo s 34:23, Hrvaška je visoko odpravila Makedonijo (34:24).

21. januar 2016 14.25
21. januar 2016 18.44
HANDBALL-EURO-2016-FRA-BLR
M. Ž.
M. Ž.

Krakow - Francoski rokometaši so na prvi tekmi drugega dela evropskega prvenstva nadigrali Beloruse s 34:23. Francozi imajo na svojem računu štiri točke, Belorusi pa nobene.

Branilci naslova so so tekmo začeli silovito in si v osmi minuti povedli s 6:1, predvsem po zaslugi zelo razpoloženega Nikole Karabatića, ki je zadel štirikrat.

Belorusi so v naslednjih minutah le začeli zadevati in po štirinajstih minutah zaostajali s 4:10, nato pa se jim je povsem ustavilo in je sledil štirinajstminutni mrk (!). Tako so bili na igrišču le Francozi, ki so imeli po 21 minutah deset golov prednosti (14:4), šest minut kasneje pa že štirinajst (18:4). Beloruska reprezentanca je svoj mrk prekinila šele v 27. minuti, ko je znižala na 5:18, izid polčasa pa je bil 20:5.

V prvih tridesetih minutah je bil najbolj razpoložen Nikola Karabatić, ki je dosegel devet golov, več kot celotna beloruska reprezentanca. Slednja je v prvem polčasu izgubila kar 11 žog (razmerje 11:3).

Francozi so si v drugem polčasu lahko privoščili, da so spočili prvega zvezdnika Nikolo Karabatića in na igrišče poslali mlajše igralce, ki so brez težav nadzorovali potek tekme in po 40 minutah vodili s 23:8. »Galski petelini« so v zaključku vidno popustili in nasprotnikom dopustili, da so se šest minut pred koncem približali na deset (19:29), predvsem po zaslugi Alekseja Hadkeviča, ki je zadel sedemkrat. A Belorusi so lahko le ublažili poraz, končni izid je bil 34:23.

Pri Francozih je bil prvi strelec Nikola Karabatić z devetimi goli, pri Belorusih pa Aleksej Hadkevič z devetimi goli.

Hrvaška suvereno prek Makedonije

Na drugi današnji tekmi je Hrvaška prav tako prepričljivo premagala Makedonijo s 34:24. Naši južni sosedje so v uvodnih minutah povsem nadigrali Makedonce in povedli s 7:1, prednost pa so ohranili do konca polčasa (17:13).

Hrvaška je tudi v nadaljevanju nadzorovala potek tekme in po 39. minutah vodila s 24:16, pred zadnjimi desetimi minutami pa je imela deset golov zaloge (29:19), česar Makedonija ni mogla nadoknaditi.

Pri Hrvaški je bil prvi strelec Ivan Slišković s šestimi goli, Manuel Štrlek in Marino Marić sta zadela po petkrat. Pri Makedoniji je največ golov dosegel Dejan Manaskov (7).