EP v rokometu: Hrvaška in Francija z drugima zmagama v drugi del

Rokometaši Hrvaške so na evropskem prvenstvu premagali Črno goro s 27:22, Francozi pa Poljake z 28:27.

15. januar 2014 19.19
15. januar 2014 19.49
HANDBALL-EURO-2014-MEN-MNE-CRO

Aarhus/København - Reprezentanca Hrvaške je na evropskem prvenstvu na Danskem premagala Črno goro (27:22) in si zagotovila mesto v drugem delu.

Hrvati so proti Črni gori zaostajali le prvih enajst minut, nato pa so zaostanek gola (4:5) spremenili v vodstvo za tri (8:5) in polčas sklenili s prednostjo za gol (13:12). Drugi del tekme je bil povsem na strani Hrvaške, ki si je po osmih minutah priborila pet golov prednosti (18:13) in tekmo mirno pripeljala h koncu.

Pri Hrvaški je bil najboljši strelec Ivan Čupić s šestimi goli, pri Črnogorcih pa Vasko Ševaljević, ki je dosegel devet golov.

Na preostali tekmi skupine B je Švedska premagala Belorusijo s 30:22 si priborila še drugo zmago na prvenstvu, s katero je napredovala v drugi del. Za Švedsko je največ golov dosegel Fredrik Raahauge Petersen (8), za Belorusijo pa Sergej Rutenka (13).

Rusi porazili Srbe

Na prvem dvoboju skupine A je Rusija premagala Srbijo s 27:25, tako da imata obe reprezentanci po dveh tekmah izkupiček zmage in poraza.

Tekmo so bolje začeli Srbi, ki so po enajstih minutah vodili z 9:5, vendar so Rusi odgovorili z delnim izidom 7:1 (12:10), polčas pa se je končal z neodločenim izidom 14:14.

Rusi rokometaši so nato odločno krenili v drugi polčas in povedli z 18:14, vendar so se Srbi vrnili v igro in poskrbeli za razburljivo končnico. Svojim nasprotnikom so se nekajkrat približali le na gol (20:21, 23:34, 24:25), vendar so na koncu morali priznati premoč Rusom.

Pri zmagovalcih je največ golov dosegel Egor Evdokimov (5), pri Srbih pa je bil najbolj razpoložen Marko Vujin s šestimi goli.

Anić priboril zmago Franciji

Na drugi tekmi skupine A je Francija v tesni tekmi premagala Poljsko z 28:27 in si zagotovila mesto v drugem delu prvenstva.

Zmagovalca je odločil Igor Anić z golom devetnajst sekund pred koncem, Poljaki pa so na drugi strani zapravili svoj zadnji napad. Pri Francozih je bil najboljši strelec Nikola Karabatić z osmimi goli, pri poražencih pa Jakub Luvak s petimi goli.