EP v rokometu: Nemci že odprli vrata v polfinale, Danci do zmage po preobratu

Na rokometnem EP je v skupini II Nemčija s 30:29 premagala Rusijo, Danska je bila s 27:23 boljša od Španije.

24. januar 2016 22.16
Š. Ro.
Š. Ro.

Vroclav - V drugi skupini drugega dela evropskega rokometnega prvenstva na Poljskem je novo zmago dosegla nemška reprezentanca. S 30:29 (17:16) je ugnala Rusijo in si tako na stežaj odprla vrata v polfinale, nasprotniku pa otežila pot v olimpijske kvalifikacije. Varovanci selektorja Dagurja Sigurdssona so s šestimi točkami na vrhu druge skupine, skupaj z Dansko, ki je premagala Španijo.

V napetem obračunu je strel za izenačenje zapravil Dmitrij Žitnikov, Nemci pa so ponoreli od veselja. Rusi so tako še drugič v dveh dneh izgubili v zaključku srečanja. Že v petek so zapravili dva gola prednosti proti Švedski in po neodločenem izidu končali le s točko. Tokrat so ostali celo praznih rok.

Najboljša strelca sta bila s sedmimi goli Timur Dibirov pri Rusih in Christian Dissinger pri Nemcih. »Naša obramba in vratar sta odločila tekmo. Pokazali smo dober ekipni duh, razveselil sem se vrnitve vratarja Carstena Lichtleina. Ne zanašamo se le na enega ali dva igralca, saj imamo dolgo klop,« je po tekmi dejal Sigurdsson.

V drugem obračunu skupine v Vroclavu je zmagala Danska s 27:23. Španijo je ugnala po preobratu v drugem polčasu, po prvem je namreč še zaostajala za tri gole. Španci so narekovali ritem in blesteli zlasti z Arpadom Sterbikom v vratih. A ko je na drugi strani zablestel tudi Niklas Landin se je tekma obrnila. Deset minut pred koncem so Danci prišli do prvega vodstva in z nizom 7:0 povsem onemogočili špansko vrsto ter se na koncu veselili presenetljive zmage.