EP v rokometu: Norvežani oddali prvo točko, Makedonci prvo osvojili

Gostitelji prvenstva Poljaki niso imeli težav z Belorusijo, ki je v skupini I še edina brez osvojene točke.

25. januar 2016 23.03

Krakov - Makedonski rokometaši so se v drugem delu evropskega prvenstva na Poljskem dokopali do prve točke, medtem ko so Norvežani prvo izgubili, a ostajajo na čelu razpredelnice skupine I. Dvoboj se je končal z 31:31, priložnost za zmago pa lahko glasneje objokujejo izbranci selektorja (in nekdanjega trenerja Gorenja) Ivice Obrvana, ki so se na glavni odmor odpravili s štirimi goli naskoka (17:13), prednost še oplemenitili na +5 (nazadnje 27:22 v 47. minuti), nato pa popustili.

Norvežani so zavohali priložnost in v 53. minuti izenačili na 28:28, v končnici pa so se po treh zaporednih zadetkih Magnusa Jøndala celo dokopali do vodstva z 31:30 dobre tri minute pred koncem. Nato je Borko Ristovski, ki je zbral 11 obramb, zaklenil mrežo, izenačujoči gol pa je v 59. minuti prispeval Filip Mirkulovski. Pri Makedoncih je bil daleč najučinkovitejši prvi zvezdnik Kiril Lazarov, ki je iz 14 poskusov zadel enajstkrat, Dejan Manaskov je bil uspešen petkrat. Na nasprotni strani so Norvežani za 31 zadetkov potrebovali sedem poskusov več kot tekmeci (51), najbolj je bil pri strelu Kristian Bjørnsen s šestimi goli.

V drugi današnji tekmi skupine I gostitelji Poljaki pred fanatičnim 14.000-glavim občinstvom niso imeli težkega dela z Belorusi, ki tako še naprej ostajajo brez točke. Po izenačenem začetku (10:9) so izbranci domačega selektorja Michaela Bieglerja z delnim izidom 4:0 udobneje ušli, na glavni odmor odnesli šest golov zaloge, ob prehodu v zadnjo četrtino obračuna pa so bili že velikih deset zadetkov spredaj (28:18). Belorusi, brez nekdanjega pivovarja Sergeja Rutenke (na parketu je prebil zgolj 12 sekund), so nato z delnim rezultatom 8:2 vendarle pokazali zobe, za kaj več kot poraz s 27:32 pa jim je zmanjkalo časa in moči. V zmagovalni vrsti je blestel Michal Jurecki z devetimi zadetki iz 11 poskusov, pri tekmecih je izstopal Sergej Šilovič, ki je zadel šestkrat.