EP v rokometu: Španci naprej s popolnim izkupičkom

Poleg Slovencev so danes vozovnice za domovino rezervirali še rokometaši iz Črne gore.

20. januar 2016 22.01
HANDBALL-EURO-2016-ESP-SWE
G. L.
G. L.

Ljubljana - Znani so vsi udeleženci drugega dela evropskega prvenstva na Poljskem. Bivanje na Poljskem so si poleg domačinov že včeraj podaljšali Francozi, Makedonci, Norvežani, Hrvati in Belorusi, danes pa so se jim pridružili še Nemci, Španci, Švedi, Danci, Rusi in Madžari. Predčasna pot v domovino je poleg Slovencev danes doletela še Črnogorce.

V »slovenski skupini C« je bila poleg tekme med Slovenijo in Nemčijo (21:25) odigran še dvoboj med Španci in Švedi, ki ga je s 24:22 dobila furija. Po izenačenem začetku so tekme izbranci Manola Cadenasa v 21. minuti tekme prvič povedli z dvema goloma razlike (8:6), Švedi pa so priključek znova ujeli slabih dvajset minut kasneje (14:15). Vse skupaj je zgolj predramilo ase s Pirinejskega polotoka, ki so do 55. minute znova vodili s +4 (22:18), kar je nazadnje zadoščalo za nov par točk.

Španci, pri katerih je z devetimi goli blestel Valero Rivera, so slavili s 24:22 in si z drugo zmago na prvenstvu zagotovili popoln izplen v drugem delu, torej štiri točke, Švedi in Nemci pa bodo nadaljevali s po dvema točkama na svojem računu.

V skupini D je Rusija proti Črnogorcem brez večjih težav potrdila napredovanje v drugi del, potem ko je slavila z 28:21. Zbornaja komanda je v 24. minuti vodila že za šest golov, njena prednost pa se je do 48. minute povečala na neulovljivih 22:13.

V večerni tekmi so Danci prav tako brez večjih težav ugnali Madžare s 30:22 in si s tretjo zmago zagotovili štiri točke v drugem delu tekmovanja. Rusi in Madžari bodo nadaljevali z dvema točkama.