Slovenke po visokem porazu proti Španiji zapuščajo EP

Slovenske rokometašice so v zadnjem kolu skupinskega dela izgubile proti Španiji z 18:30 in izpadle.

08. december 2016 15.08
08. december 2016 17.10
ROKOMET Španija - Slovenija
M. Ž.
M. Ž.

Stockholm - Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na zadnji tekmi skupinskega dela evropskega prvenstva visoko izgubila proti Španiji z 18:30 in se poslovila od tekmovanja.

Varovanke Uroša Bregarja so imele po dveh tekmah dve točki in bi si že s točko zagotovile napredovanje, vendar pa so bile na ključni tekmi povsem v senci Špank.

Slovenke so danes igrale pod svojimi zmožnostmi. V prvih devetih minutah so dosegle le en gol in zaostajale za osem (1:9), prvi polčas pa so končale z zgolj petimi doseženimi goli in zaostankom za devet (5:14).

Slovenska reprezentanca je drugi polčas začela obetavno in se po štirih minutah približala na šest (8:14), nato pa so Španke ustavile njihov nalet in devet minut pred koncem vodile z dvomestno razliko (25:15), tekma je bila s tem odločena.

V slovenski reprezentanci je bila najboljša strelka Tamara Mavsar s petimi goli, Ana Gros, Maja Užmah in Tjaša Stanko so zadele po trikrat.

V španski reprezentanci je bila najbolj razpoložena Nerea Pena s šestimi goli.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Tekmo so s sredine igrišča začele Slovenke in si v prvem nizu napadov priborile sedemmetrovko, uspešna izvajalka je bila Tamara Mavsar.

Španke nato niso izgubljale časa in v drugi minuti izenačile na 1:1, po šestih minutah pa so vodile za dva gola (3:1). Slovenske rokometašice so imele velike težave v napadu in niso našle poti mimo razigrane vratarke Silvie Navarro Gimenez, ki je do osme minute ustavila štiri strele, njene soigralke pa so v napadu polnile mrežo Miše Marinček, tako da je bil na semaforju rezultat 5:1.

Slovenski selektor Uroš Bregar je v osmi minuti le zahteval minuto odmora, ki pa ni prinesla želene spremembe. Njegove varovanke so ob vrnitvi na parket zapravile napad, na drugi strani pa je bila drugič na tekmi uspešna Carmen Martin (6:1).

Španska reprezentanca je v nadaljevanju stopnjevala ritem. V 14. minuti si je ob vodstvu s 7:2 si je priigrala sedemmetrovko in obenem poskrbela tudi za izključitev Mavsarjeve. S sedmih metrov je bila uspešna Nerea Pena, dve minuti kasneje pa je Marta Lopez povišala na 9:2.

Slovenska izbrana vrsta je po 20 minutah zaostajala s 3:10 in se je morala zaradi izključitev Maje Užmah in Sergeje Stefanišin - ta je prejela dvominutno kazen zaradi napačne menjave - 59 sekund braniti z dvema igralkama manj. A Slovenkam je to dobro uspelo, saj je rezultat vse do konca številčne premoči Španije ostal nespremenjen.

Slovenske rokometašice v prvem polčasu nikakor niso našle svoje prave igre. »Piko na i« slabemu polčasu je z zgrešeno sedemmetrovko v zadnji minuti postavila Mavsarjeva, končni izid pa je postavila Nerea Pena (14:5).

Drugi polčas

Slovenska reprezentanca je na začetku drugega polčasa prikazala povsem drugačen obraz. Vratarka Miša Marinček se je izkazala z dvema obrambama, njene soigralke pa so v prvih štirih minutah dosegle tri zaporedne gole za -6 (8:14).

Španke so hitro ustavile nalet Slovenije in dosegle dva izmed naslednjih treh golov za 16:9, v 40. minuti pa je bil izid 19:12.

Slovenski reprezentanci nikakor ni uspelo izdatneje zmanjšati zaostanka. Po 43 minutah je razlika znašala sedem golov (13:20), ko so si Slovenke izborile sedemmetrovko, hkrati pa je Carmen Martin prejela dvominutno kazen. S sedmih metrov je sicer zadela Ana Gros, vendar pa so bile Španke kljub igralki manj uspešne kar dvakrat, Nina Zulič pa je nesrečno zadela vratnico, tako da je razlika narasla na osem golov (14:22).

Varovanke Uroša Bregarja so bile dvanajst minut pred koncem v izgubljenem položaju, saj so zaostajale za velikih devet golov (15:24). Bregar je zahteval minuto odmora in med vratnici postavil Sergejo Stefanišin, kar pa ni prineslo preobrata. Njegove igralke so imele še naprej težave z realizacijo v napadu, Španke pa so v 51. minuti pobegnile na deset golov (25:15), štiri minute kasneje pa je razlika narasla že na 13 golov (28:15). Tekma je bila odločena.

Bregar: Škoda slabega začetka tekme

Slovenski selektor Uroš Bregar je po tekmi povedal: »Škoda je, da smo tekmo tako slabo odprli, da smo delali napake v obrambi ter prejemali izključitve. V drugem polčasu smo začeli Španke loviti, prišli na šest golov zaostanka in imeli napad za pet, a tekme nismo uspeli prelomiti. V zaključku dvoboja sem dal priložnost tudi najmlajšim rokometašicam.«