Flensburg šele v zadnjih desetih minutah strl odpor borbenih Celjanov

Celjski rokometaši so v 12. kolu lige prvakov izgubili proti nemškemu Flensburg-Handewittu (26:30).

20. februar 2016 12.47
20. februar 2016 18.00
rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v dvanajstem kolu lige prvakov v Zlatorogu izgubili proti nemškemu Flensburg-Handewittu (26:30).

Celjani so bili v prvem polčasu več kot konkurenčni favoriziranim Nemcem in po dvajsetih minutah vodili za gol (10:9), nato pa pobegnili z delnim izidom 5:2 in polčas dobili s 15:12. Glavna junaka Celja v prvem polčasu sta bila vratar Urban Lesjak (9 obramb) in Blaž Janc (5 golov).

Drugi polčas je prinesel spremembo. Flensburg je zaostanek nadoknadil v 2 minutah in 58 sekundah (15:15), kar pa Celja ni ustavilo. Gostitelji so bili vse do 51. minute v igri za zmago, nato pa je ob vodstvu s 24:22 sledil več kot šestminutni strelski mrk, kar so Nemci izkoristili z delnim izidom 5:0 in odločili dvoboj.

Pri Celjanih je bil prvi strelec Blaž Janc s sedmimi goli, pri Flensburgu pa Lasse Svan z osmimi goli.

Celjska ekipa bo naslednjo tekmo lige prvakov igrala 27. februarja, ko bo gostovala v Zagrebu.

PRVI POLČAS

Trener Celja Branko Tamše je danes lahko računal na obolelega vratarja Ivana Gajića, ki pa mu je na začetku tekme namenil počitek in v vrata postavil Urbana Lesjaka. Moštvi sta tekmo začeli z izjemnem tempu in v prvih 63 sekundah dosegli štiri gole, izid je bil poravnan na 2:2.

Celjani so v peti minuti prejeli prvo dvominutno kazen, na klop je moral Blaž Blagotinšek. Nemško moštvo je ob številčni premoči najprej izkoristilo sedemmetrovko in povedlo s 4:3, kar je bilo njihovo prvo vodstvo na tekmi, gostitelji pa so odgovorili prek Mihe Zarabca in izenačili z igralcem manj (4:4).

Favorizirani Flensburg je v nadaljevanju prevzel pobudo ter med sedmo in deseto minuto dosegel dva zaporedna gola (6:4), nato pa ga je ustavila dvominutna kazen Krešimira Kozine, ki so jo Celjani izkoristili z dvema goloma in izid izenačili (6:6).

Nemško moštvo je hitro odgovorilo na niz Celja in si do petnajste minute priigralo dva gola naskoka (8:6), borbeni gostitelji pa svojim tekmecem niso ostali dolžni in so zrežirali delni izid 4:0. Najprej je Luka Žvižej izkoristil dve sedemmetrovki, nato je Blagotinšek zadel za 9:8, vratar Lesjak je ustavil napad Nemcev in s tem omogočil protinapad Žvižeja, ki je v 19. minuti povišal na 10:8. Celjski rokometaši so v 21. minuti pobegnili na +3 (12:9) in trener Flensburga Ljubomir Vranješ je zahteval minuto odmora.

V zaključku tekme so Celjani nadzorovali potek tekme, zlasti zaradi razpoloženega Lesjaka (v prvem polčasu je ustavil 9 strelov), ki je z obrambami spravljal v obup Nemce, njegovi soigralci pa so bili uspešni v napadu in v trideseti minuti povedli za štiri (15:11). Izid polčasa je postavil Lasse Svan Hansen (15:12).

DRUGI POLČAS

Flensburg je drugi polčas otvoril silovito. Izkoristil je hitro izključitev Luke Dobelška, ki je bi kaznovan po tridesetih sekundah, in s tremi zaporednimi goli v 33. minuti izenačil na 15:15.

Celjani so nalet Nemcev ustavili v 34. minuti z golom Blaža Janca, nato pa je sledila deseta obramba Lesjaka, po kateri je v protinapadu zadel Poteko za 17:15.

Gostiteljem se je v nadaljevanju nepričakovano zataknilo ob številčni premoči. Flensburg je ob izidu 16:17 uspešno izvedel napad in se izkazal tudi v obrambi, to pa je ob številčno enakovredni igri nadgradil Thomas Mogesen, ki je v 39. minuti rezultat obrnil v prid nemškega moštva (18:17).

Ekipi sta v naslednjih minutah igrali nezbrano v napadu. Celjani so imeli lepo priložnost, da poravnajo izid, ko je Luka Žvižej sam stekel proti nemškemu golu, a ga je ustavil Kevin Møller. Za domačine to ni bilo usodno, saj so tudi Nemci storili kar nekaj napak in zapravili možnost za vodstvo z dvema goloma razlike.

Tekma se je nato obrnila v domačo smer. Blaž Janc, Vid Poteko in Tilen Kodrin so Celjane v 45. minuti oddaljili na tri gole (21:18), kar pa je Flensburg ekspresno izničil in v 48. minuti izenačil na 21:21.

Domače moštvo je hitro našlo odgovor in v 49. minuti ponovno vodili za dve (24:22), nato pa so se mu začeli sesuvati načrti. Blagotinšek je zapravil izjemno priložnost za povišanje vodstva, Nemci pa so začutili priložnost in se z dvema goloma vrnili v igro. Celjani so v 53. minuti doživeli nov udarec, saj je moral Blagotinšek za dve minuti na klop, Flensburg pa je to kaznoval s sedemmetrovko in protinapadom (26:24).

Flensburg je tudi po končani kazni Celjanov nadaljeval s svojo igro in po osmem golu Lasseja Svana povedel že za tri (27:24), Branko Tamše pa je štiri minute pred koncem zahteval minuto odmora. Ta ni prinesla spremembe, Nemci so zadržali prednost in Celjanom prizadejali deveti poraz.