Gorenje Velenje do remija

Rokometaši hrvaškega Nexeja in velenjskega Gorenja so se v 4. krogu lige Seha razšli s 24:24 (12:13).

21. september 2017 00.17
uho-Gorenje Velenje-Fuchse Berlin
A. V.
A. V.
Zagreb - Rokometaši hrvaškega Nexeja in velenjskega Gorenja so se v 4. krogu regionalne lige Seha v Našicah razšli z neodločenim izidom 24:24 (12:13).

Obračun slovenskih in hrvaških podprvakov se je končal brez zmagovalca. Za Velenjčane je to prvi neodločen izid v tej sezoni, na dosedanjih štirih tekmah so ukanili rokometaše iz srbskega Pančeva, izgubili pa proti tekmecem iz Celja in makedonskega Vardarja iz Skopja.

Velenjčani so v prvem polčasu vseskozi nadzorovali gostitelje. Nekajkrat so si priigrali tri gole prednosti, nazadnje v 26. minuti, ko je bilo 13:10, v sami končnici pa so popustili in na veliki odmor odšli s pičlo prednostjo (13:12). V drugem polčasu so "ose" popustile in v 39. minuti prvič na dvoboju pogledale v tekmečev hrbet (15:16), dve minuti kasneje pa zabredle v še večje težave (15:17).

Igralci slovenske zasedbe niso vrgli puške v koruzo, v 52. minuti so z golom Nejca Cehteta znova povedli z 22:21. V razburljivi končnici so osvojili točko, zmago pa jim je "ukradel" občasni slovenski reprezentant Saša Barišić Jaman, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit igralec. V velenjski ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Cehte in Žarko Pejović, oba sta dosegla po štiri gole.

Velenjska ekipa bo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrala 19. oktobra, ko bo gostovala pri makedonskemu Metalurgu iz Skopja.

Nexe Našice - Gorenje Velenje 24:24 (12:13)
Dvorana Kralja Tomislava, sodnika: Mitrevski in Todorovski (oba Makedonija).
Nexe Našice: Lelić, Pilipović, Šišić 4, Končul, Leban 4, Eter 1, Zrnić 2, Mrđenović, Barišić-Jaman 7 (3), Manci Mičević, Sršen 1, Buvinić 3, Jelinić, Rotim, Lavrič, Tomić 2, Bolanča.
Gorenje Velenje: Ferlin, Vujović, Zaponšek, Cehte 4, Medved 3 (1), Huseljić, Ovniček 2, Grebenc, Potočnik 3, Golčar, Markotić 1, Verdinek 1, Kleč 2, Tajnik 1, Brumen 3 (1), Pejović 4.
Sedemmetrovke: Nexe Našice 4 (3), Gorenje Velenje 2 (2).
Izključitve: Nexe Našice 6, Gorenje Velenje 4 minute.