Janc: Na končnici tekme s Tunizijo graditi prihodnost v Franciji

Slovenski rokometni reprezentanti so se po tekmi s Tunizijo (28:28) strinjali, da so zagrešili preveč napak.

17. januar 2017 21.57
HANDBALL-WORLD-2017-SLO-TUN
Š. Ro.
Š. Ro.

Metz - Sinočnjemu velikemu veselju po zmagi nad Makedonijo in uvrstitvi v osmino finala svetovnega prvenstva v Franciji, je za slovensko moško rokometno reprezentanco sledila streznitev in težka tekma s Tunizijo, na kateri so že zrli porazu v oči. Preobrat v zadnjih petih minutah in odločilni gol Blaža Janca sta prinesla izenačenje in točko, česar so se varovanci selektorja Veselina Vujovića seveda razveselili, se pa tudi zavedali, da si takšnih spodrsljajev ne smejo več privoščiti.

»Dejstvo je, da tekme nismo odigrali na pričakovani ravni, bilo je preveč napak, tudi pristop v tekmo ni bil maksimalen. Navkljub temu smo pokazali določeno kakovost, saj smo se vrnili po zaostanku petih golov in osvojili točko. Na končnici tunizijske tekme moramo graditi našo prihodnost v Franciji,« je dejal glavni slovenski junak, mladi Janc, ki je v zadnjih sekundah s krila pogumno zabil gol za neodločen izid. »Vesel sem, da sem dosegel izenačujoči gol in ekipi priboril točko.«

Janc je na tekmi zbral šest golov, s sedmimi je bil najboljši strelec kapetan Vid Kavtičnik, ki je s stoodstotnim metom zlasti blestel v prvem polčasu, ki ga je Slovenija še zaključila s prednostjo dveh golov. »Začeli smo dobro in imeli vse niti igre v svojih rokah. V začetku drugega polčasa se nekako nismo ujeli, naredili smo preveč napak, kar so Tunizijci izkoristili. Z naše strani ni bilo hitrih golov, tudi obramba ni bila na najvišji ravni,« je ocenil izkušeni Velenjčan in še poudaril: »Na tem prvenstvu ni lahkih tekmecev, to je dokazala tekma s Tunizijo. Na koncu smo se zbrali, naša obramba v zadnjih petih minutah ni prejela nobenega gola in izvlekli remi.«

Z osvojeno točko je bil na koncu zadovoljen tudi Matej Gaber: »V zadnjih petih minutah smo nadoknadili visok zaostanek in pokazali določen značaj ekipe, ki se je sposobna izvleči iz velike zagate. Težko je igrati dve tekmi v dveh dneh, to se je najbolje videlo proti Tuniziji.« Jure Dolenec je medtem obžaloval, da je reprezentanca prekinila zmagoviti niz, po drugi strani pa si tudi oddahnil, da je ostala brez poraza. »Prvi polčas ni bil najboljši, a smo igrali dovolj kakovostno, za našo igro v drugi polovici tekme pa nimam komentarja. Nekaj več smo pokazali le v sami končnici. Tokrat se nam je izšlo, izvlekli smo vsaj točko,« je bil oster in se ozrl še na naslednjo, zadnjo tekmo v skupinskem delu: »Povsem mirni pričakujemo Špance, v četrtek bomo skušali vzeti prvo mesto v skupini.«