Kiel in Flensburg finalista lige prvakov

Rokometaši Kiela in Flensburga se bodo v nedeljo pomerili za naslov evropskega prvaka, Barcelona in Veszprem za tretje mesto.

31. maj 2014 17.51
31. maj 2014 18.04
HANDBALL-CL-BARCELONA-FLENSBURG

Köln - V finalu zaključnega turnirja lige prvakov v Kölnu se bosta pomerila nemški moštvi Kiel in Flensburg-Handewitt.

Rokometaši Kiela so v prvem polfinalu premagali Veszprem z 29:26, Flensburg-Handewitt pa je bil v drugem po streljanju sedemmetrovk boljši od Barcelone z 41:39.

Tekma za tretje mesto bo v nedeljo ob 15.15, finale pa ob 18. uri.

Kiel kot prvi v finale

Nemški Kiel je v prvem polfinalu premagal madžarski Veszprem z 29:26.

Prvi polčas je zaznamovala izenačena igra. Madžarski Veszprem si je kot prvi priboril občutno prednost, ko je v 21. minuti povedel z 11:8, vendar so Nemci z delnim izidom 3:0 poravnali rezultat, polčas pa se je končal z izidom 13:13.

V nadaljevanju so imeli pobudo Nemci. Ti so v 42. minuti z golom Filipa Jiche povedli z 20:17, nato pa sta Momir Ilić in Tamas Ivancsik približala madžarsko moštvo le na gol (19:20). Kiel je hitro odgovoril z dvema zaporednima goloma in vodstvom 22:19, ki je ga Veszprem v 49. minuti znova skoraj izničil (21:22).

Sledil je gol Arona Palmarssona, s katerim je Kiel znova povedel za dve, Veszprem pa se mu do konca tekme ni več približal na manj kot dva gola.

V nemški ekipi sta bila najboljša strelca Aron Palmarsson s sedmimi in Gudjon Valur Sigurdsson s šestimi zadetki, v madžarski pa je Momir Ilić s petimi goli.

Flensburg-Handewitt po sedemmetrovkah boljši od Barcelone

O zmagovalcu drugega polfinala med Barcelono in Flensburgom so odločale sedemmetrovke, Nemci so bili boljši z 41:39.

Flensburg je po prvem polčasu vodil z 18:17 in v 34. minuti prednost povečal na tri (21:18), a je sledil preobrat Barcelone. Ta je izenačila v 37. minuti (22:22) in v 41. minuti po golu Kirila Lazarova vodila že s štirimi goli razlike (26:22), kar pa ni zadostovalo za zmago. Nemci so začeli zmanjševati razliko in v 57. minuti zaostajali za dva (30:32), nato pa je Holger Glandorf dosegel dva zaporedna gola - drugega le dve sekundi pred iztekom rednega dela - in svojemu moštvu priboril podaljšek.

Moštvi sta bili izenačeni tudi po podaljšku (36:36), zato so sledile sedemmetrovke. Za Flensburg je bilo uspešnih vseh pet rokometašev - streljali so Anders Eggert, Steffen Weinhold, Jim Gottfridsson, Goran Bogunović in Hampus Wanne - pri Barceloni pa je bil tragični junak Nikola Karabatić, ki mu je Mattias Andersson v drugi seriji ubranil strel.

Pri Barceloni so bili po šestkrat uspešni Nikola Karabatić, Kiril Lazarov in Tomas Gonzales, pri Flensburgu pa sta bila najboljša strelca Steffen Weinhold in Holger Glandrof s po osmimi goli.