Krim na Kodeljevem do napredovanja v četrtfinale

Krim je na povratni tekmi osmine finala pokala pokalnih zmagovalk premagal Municipal Craivo s 27:23 in napredoval v četrtfinale.

16. januar 2016 17.36
16. januar 2016 18.04
Rokomet
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Ljubljana - Rokometašice Krima Mercatorja so na povratni tekmi osmine finala pokala pokalnih zmagovalk premagale romunsko ekipo Municipal Craiova s 27:23 in se uvrstile v četrtfinale.

Varovanke Marte Bon so na povratni tekmi v Ljubljani nujno potrebovale zmago, saj so na prvi tekmi izgubile z 29:30. Krimovke so v dvorani Kodeljevo na krilih razpoložene vratarke Sergeje Stefanišin (19 obramb) tudi dosegle želeni cilj in se s skupnim izidom 56:53 uvrstile med najboljših osem ekip.

Krim je zelo slabo začel tekmo in si hitro znašel v zaostanku za pet golov (1:6). Nato je v Krimova vrata je namesto Miše Marinček stopila izkušena Stefanišinova in v naslednjih minutah zbirala obrambo za obrambo, s čimer je omogočila nekaj protinapadov za znižanje zaostanka le na 6:7 v 14. minuti.

Minuto pozneje je Marija Obradović izid poravnala na 7:7, Tamara Mavsar pa je v 19. minuti poskrbela za prvo Krimovo vodstvo (9:8). Z boljšo obrambo so prednost povečale na 13:9 in 14:10 z zadetkoma Marije Obradović, na polčas pa odšle s tremi zadetki prednosti.

Krimovke so takšno prednost držale tudi v drugem polčasu, tudi po zaslugi Stefanišinove, ko pa je Mavsarjeva v 54. minuti zadela za 25:20, je bilo napredovanje med najboljših osem na dosegu roke. Ista igralka je zmago in preboj v četrtfinale potrdila v 56. minuti z golom za 26:20.

»Všeč mi je bilo to, da nas dober začetek Craiove in slabši nas ni vrgel iz tira. Potem pa smo stopnjevale igro v skladu z dogovorom, igrale ekipno, izkušene so dodale še nekaj več, poudariti pa je treba tudi srčnost,« je po napredovanju povedala Marta Bon.