Krimovke na Kodeljevem kos tudi Sävehofu

Rokometašice Krima so v 3. kolu lige prvakinj premagale favorizirani Sävehof z 32:29. Gorenje izgubilo v ligi SEHA.

29. oktober 2016 15.54
29. oktober 2016 18.29
bsa*rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Rokometašice Krima so v tretjem kolu lige prvakinj na Kodeljevem premagale švedskega prvaka Sävehof z 32:29.

Varovanke Uroša Bregarja so na domačem parketu po Larviku premagale tudi favorizirani Sävehof in dosegle pomembno zmago v boju za napredovanje.

Krimovke so od samega začetka igrale zelo dobro in si po sedmih minutah priborile štriri gole prednosti (5:1), ob koncu polčasa pa je razlika narasla že na deset golov (18:8). Izid polčasa je bil 20:10.

Sävehof je drugi polčas začel agresivno in po 41 minutah zaostajal le še za štiri (19:23), nato pa so pri Krimu med vratnici poslali izkušeno Sergejo Stefanišin, ki je s številnimi obrambami pomagala ustaviti nalet švedskega kluba. Krim je pet minut pred koncem vodil z 29:24, kar je zadostovalo za zmago.

Pri Krimu je bila najboljša strelka Aneta Benko z osmimi goli, pri Sävehofu jih je prav toliko dosegla Jamina Roberts.

Krim bo tudi v četrtem kolu tekmovanja igral proti Sävehofu, tekma bo 5. novembra v Partilleju.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Rokometašice Krima se niso ustrašile favoriziranih nasprotnic in dobro začele dvoboj. V prvih petih minutah so za vodstvo s 3:0 zadele Tamara Georgijev, Polona Barič in Elizabeth Omoregie, dve minuti kasneje kasneje pa je bilo na semaforju že 5:1, zato so pri Sävehofu vzeli minuto odmora.

Švedinje so po posvetu zaigrale bolje, med deveto in enajsto minuto dosegle tri zaporedne gole in se približale na 5:6. Krimovke so se pravočasno zbrale in se z delnim izidom 3:0 spet oddaljile, po polovici polčasa pa so imele pet golov prednosti (11:6).

Domačinke so ob koncu polčasa povečevale svojo prednost in vodile za največ osem golov (16:8). V švedskem taboru so znova zahtevali minuto odmora, ki pa ni prinesla spremembe. Nasprotno, za Krim sta zadeli Omoregiejeva in Mirjeta Bajramoska, prednost pa se je povečala na velikih deset golov (18:8). Izid polčasa je bil 20:10.

Drugi polčas

Drugi del se je začel s prevlado švedskih prvakinj, ki so z nizom protinapadov po osmih minutah prepolovile svoj zaostanek (17:22). Domači trener Uroš Bregar je zahteval minuto odmora.

Sävehof je bil tudi v nadaljevanju zelo blizu Krima in devetnajst minut pred koncem zaostajal le še za štiri gole (19:23). Pri Krimu so ukrepali z menjavo vratark in Marinčkovo zamenjali s Sergejo Stefanišin. Ta se je nemudoma izkazala z obrambo in klubu pomagala, da je znova pobegnil na razliko sedmih golov (26:19).

Gostiteljice so v drugem delu drugega polčasa nadzorovale potek tekme. Med 51. in 53. minuto so kljub igralki manj dosegle dva gola, Stefanišinova pa je zbirala obrambe, tako da je bilo sedem minut pred koncem 29:22 v korist Krima.

Švedinje so v zadnjih minutah uprizorile nov povratek in se dve minuti pred koncem približale na zgolj tri gole (27:30), a je Krim le zadržal prednost in slavil pomembno zmago. Končni izid je bil 32:29.

Bregar pohvalil igro v prvem polčasu

»Prvi polčas je bil fenomenalen, z obrambo, z Mišo Marinček v vratih, s protinapadi, ki so bili na visoki ravni. Smo pa med polčasoma opozarjali, da se švedska ekipa ne preda, to je pokazala tudi na prejšnji tekmi, tako da sem pričakoval, da se bo vrnila. Res se je hitro vrnila v igro, ampak smo pozneje tudi mi spet povedli za sedem zadetkov, vzpostavili ravnotežje in tekmo pripeljali do konca,« je po tekmi povedal domači trener Uroš Bregar.