Krimovke zmagovalke superpokala

Rokometašice Krima so v slovenskem superpokalu premagale Zagorje GEN-I z 29:28.

07. september 2014 00.34
uho/ROKOMET Krim - Zagorje

Ilirska Bistrica - Rokometašice Krima Mercatorja so osvojile slovenski superpokal, potem ko so bile v Ilirski Bistrici z 29:28 boljše od Zagorja.

V izenačenem superpokalnem dvoboju si nobena izmed ekip ni priborila več kot treh golov prednosti. Krimovke in Zagorjanke so bile po prvem polčasu izenačene na 15:15, moštvi sta se še prvih pet minut drugega polčasa izmenjevali v vodstvu, nato pa so pobudo prevzele Krimovke.

Ljubljančanke so sredi drugega polčasa spremenile obrambno postavitev na 5-1 in kljub odsotnosti Amelie Guodjo in poškodbi prve strelke Polone Barič prednost zadržale vse do konca.

Pri Krimu je bila najboljša strelka Polona Barič s šestimi goli, Tamara Mavsar je zadela petkrat, vratarka Miša Marinček pa je ustavila 13 strelov.

Pri Zagorju je bila najučinkovitejša Pia Ugrin z devetimi goli, Ivana Ljubas jih je dosegla osem, vratarka Andrea Perić pa je ubranila 10 strelov.