Slovenija iz Dobeleja s prepričljivo zmago

Slovenska moška reprezentanca je v drugem kolu kvalifikacij za EP 2016 zmagala v Latviji (39:28).

01. november 2014 15.35
Rokomet

Dobele - Slovenska moška reprezentanca je v drugem kolu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 slavila v Latviji (39:28).

Varovanci Borisa Deniča so uvodno kvalifikacijsko zmago nad Slovaško tokrat nadgradili s pričakovano zmago nad Latvijo.

Slovenci so na tekmi zaostajali le v prvih treh minutah (0:1, 1:2), nato pa so zagospodarili na igrišču in po petnajstih minutah vodili z 12:7, na odmor pa so odšli z vodstvom 21:13. Drugi polčas ni prinesel sprememb, saj je Slovenija nadzorovala visoko prednost (23:13, 32:22, 35:25) in na koncu vknjižila visoko zmago.

Pri Sloveniji je bil najboljši strelec Dragan Gajić z desetimi goli, Primož Prošt pa je ustavil 14 strelov in si prislužil naziv igralca tekme. Pri Latviji je največ golov dosegel Alvis Jurdžs (7).

»Tekmo smo nadzorovali od prve do zadnje minute, prav vsak igralec pa je prispeval svoj delež k zmagi. Ekipa se je predstavila v lepi luči in pokazala vso svojo raznolikost v igri. Na tekmi je bilo veliko golov iz nasprotnih napadov, hitrih akcij, obramba je bila na visoki ravni, svojim varovancem čestitam za predstavo v Dobeleju,« je po zmagi povedal slovenski selektor Denič.

Slovenija bo naslednjo kvalifikacijsko tekmo igrala 29. ali 30. aprila prihodnje leto proti Švedski.

Prvi polčas

Latvijski rokometaši so se v prvih treh minutah dobro upirali favoriziranim Slovencem in vodili z 1:0 ter 2:1, nato pa so varovanci Borisa Deniča z goli Klemna Cehteta in Luke Žvižeja rezultat obrnili v svojo korist ter v deveti minuti vodili s tremi goli prednosti (6:3).

Gostitelji so v prvi polovici prvega polčasa držali stik z nasprotniki in po 12. minutah zaostajali s 6:8, nato pa si je Austris Tuminskis prislužil dvominutno kazen, kar so Slovenci znali izkoristiti in s tretjo sedemmetrovko Dragana Gajića (izkoristek 3/3) povedli z 9:6, v petnajsti minuti pa so imeli že pet golov prednosti (12:7).

Slovenci so v prvih dvajsetih minutah dobro pokrivali prvega zvezdnika Dainisa Krištopansa, ki je dosegel le en gol, vratar Primož Prošt pa se je izkazal s šestimi obrambami. Rezultat tega je bilo visoko vodstvo Slovenije s 16:9.

Slovenija je prvi polčas dobila z 21:13. V polju je bil najbolj razpoložen Dragan Gajić s šestimi goli, Primož Prošt pa je ustavil deset strelov.

Drugi polčas

Slovenski rokometaši so v drugem polčasu nadaljevali z dobro igro. Primož Prošt je v 33. minuti ubranil enajsti strel, Dragan Gajić pa je z dvema zaporednima goloma poskrbel za vodstvo 23:13.

Latvijci kljub visokemu zaostanku še niso rekli zadnje in so se v 39. minuti približali na osem golov (18:26). Položaj Slovenije je še nekoliko otežila dvominutna kazen Gajića, ki je moral na klop zaradi ugovarjanja, vendar so njegovi soigralci dobro igrali tudi ob številčni premoči nasprotnikov in po 41. minutah znova vodili z dvomestno prednostjo (28:18).

Gostje so preostanek tekme brez težav nadzorovali visoko prednost (30:20, 32:22, 35:25), med najbolj razpoloženimi pa je bil Gašper Marguč, ki je do 54. minute dosegel štiri gole, vse v drugem polčasu.

Slovenska reprezentanca je v 55. minuti doživela manjšo nevšečnost, saj si je Klemen Cehte prislužil rdeči karton, Latvija pa je zaostanek znižala na osem golov (27:35). To Slovenije ni zmedlo, saj je Marguč z dvema zaporednima goloma svoji reprezentanci znova zagotovil dvomestno vodstvo (37:27) in zaokrožil uspešen večer v Latviji. Končni izid tekme je bil 39:28 za Slovence.