Slovenci sklenili kvalifikacije z visoko zmago nad Latvijo

Slovenski rokometaši so v zadnjem kolu kvalifikacij za EP premagali Latvijo s 37:20.

13. junij 2015 12.58
13. junij 2015 18.00
ROKOMET

Velenje - Slovenska moška reprezentanca je na zadnji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 v Velenju nadigrala Latvijo s 37:20.

Slovenci so si že pred današnjo tekmo zagotovili nastop na evropskem prvenstvu, zato so dvoboj z Latvijci pričakali povsem sproščeno. V njihovih vrstah so manjkali nekateri nosilci (Uroš Zorman, Dragan Gajić, Vid Kavtičnik, Gorazd Škof ...), a so preostali igralci zapolnili nastalo vrzel in se od svojih navijačev poslovili z visoko zmago.

Slovenska reprezentanca je zaostajala le v prvih treh minutah (0:1, 1:2), nato pa začela stopnjevati tempo in v 15. minuti povedla za štiri (8:4), ob polčasu pa je imela že sedem golov prednosti (18:11).

Latvijci so bili v drugem polčasu povsem nemočni in so med 30. in 45. minuto dosegli le tri gole, Slovenija pa je neusmiljeno polnila njeno mrežo in v 50. minuti vodila že za osemnajst (32:14). Kvalifikacije je tako končala s četrto zmago.

Pri Sloveniji je bil prvi strelec Gašper Marguč s petimi goli, Miha Zarabec, Mario Šoštarič in Staš Skube so zadeli po štirikrat. Prvi Latviji je izstopal Aivis Jurdž z desetimi goli.

Slovenska reprezentanca bo svoje nasprotnike na evropskem prvenstvu, ki bo med 17. in 31. januarjem na Poljskem, dobila na petkovem žrebu v Krakowu.

PRVI POLČAS

Prvi napad na tekmi je pripadel reprezentanci Latvije, varovanci Veselina Vujovića pa so se jim zoperstavili z obrambo 6-0. V golu je tekmo začel Aljoša Rezar, ob njem pa še Vid Poteko, Matej Gaber, Luka Žvižej, Staš Skube, Jure Dolenec in Gašper Marguč.

Latvijska reprezentanca je v uvodnih treh minutah igrala dobro in po zaslugi Aivisa Jurdža vodila z 1:0 in 2:1. Slovenija je nato prestavila v višjo prestavo in si z goloma Staša Skubeta in Mateja Gabra priborila prvo vodstvo na tekmi (3:2), v petnajsti pa je prvič povedla za štiri gole (8:4).

Latvija se je hitro znašla v težavah, pomagala pa ji ni niti menjava vratarjev, saj je Artursa Kugisa v 18. minuti premagal Jure Natek in Sloveniji priboril pet golov prednosti (11:6).

Glavna težava gostov je bilo pomanjkanje razpoloženih igralcev v napadu, saj je Jurdž dosegel kar pet izmed šestih golov, na drugi strani pa je za domače zadelo sedem igralcev.

Pri slovenski reprezentanci so se izkazali praktično vsi igralci, ki so dobili priložnost. Tako je Mario Šoštarič med 21. in 23. minuto dosegel dva gola, v 25. minuti pa se je med strelce vpisal še Blaž Blagotinšek, ki je povišal na 15:7.

Slovenci so prvi polčas končali z visokim vodstvom 18:11.

DRUGI POLČAS

Slovenski selektor Vujović je ob polčasu naredil tri spremembe. V vratih je namesto razpoloženega Rezarja (10 obramb) začel Klemen Ferlin, v polju pa sta priložnost dobila David Miklavčič in Miha Zarabec.

Drugi vratar Ferlin je v prvih šestih minutah ustavil tri strele, Zarabec pa je v tem času dosegel en gol. Slovenija je tudi z njuno pomočjo vodila z devetimi goli prednosti (22:13). V 39. minuti je na svoj račun prišel Luka Žvižej, ki je v razmaku 38 sekund dosegel dva gola in prednost Slovenije povišal na enajst (24:13).

Latvijci so bili v drugem polčasu povsem nemočni in so v petnajstih minutah dosegli le tri gole, Slovenija pa je imela visoko prednost trinajstih golov (27:14).

Gostujoči rokometaši so na svoj 15. gol čakali skoraj dvanajst minut. V tem času je Slovenija že odločila zmagovalca in si priborila kar osemnajst golov naskoka, nato pa je slovenski niz 8:0 prekinil Girts Lilienfelds vv 52. minuti (32:15). Končni izid tekme je bil 37:20.