Liga prvakinj: Krimovke iz Leipziga z dvema točkama

Rokometašice Krima so v drugem kolu lige prvakinj v gosteh premagale nemški Leipzig (27:23).

13. oktober 2013 16.10

Leipzig - Rokometni klub Krim Mercator je v drugem kolu lige prvakinj gostoval pri nemškem Leipzigu in ga premagal s 27:23.

Krimovke so si na gostovanju že v deveti minuti priborile tri gole prednosti, ki so jih zadržale vse do polčasa (13:10). Varovanke Toneta Tislja so v nadaljevanju stopnjevale ritem in v 38. minuti povedle že za pet (18:13), vendar so Nemke poskrbele za napeto končnico. Pri izidu 23:21 so dvakrat nevarno zapretile, vendar se je dvakrat izkazala vratarka Talida Tolnai, tako da je Krim vknjižil dve točki.

Pri Krimu je največ golo dosegla Barbara Lazović (7), Katarina Krpež je prispevala pet, Andrea Penezić pa štiri gole.

Slovenske prvakinje bodo naslednjo tekmo igrale 20. oktobra pri Metzu.

Lazovićeva poskrbela za prednost Krima

Slovenske prvakinje tekme niso otvorile, kot bi si želele, saj so v prvih dveh napadih izgubile dve žogi in v četrti minuti zaostajale z 1:2. Na srečo gostujočega moštva medla predstava ni trajala dolgo, saj so varovanke Toneta Tislja z delnimi izidom 4:0 povedle s 5:2, za kar je imela največ zaslug Barbara Lazović s tremi goli.

Nemke so v nadaljevanju prvega polčasa zmanjšale prednost Krimovk le na gol (4:5), nato pa so imele zaradi izključitve Andjele Bulatović tudi dve minuti igralko več na igrišču, vendar je Krim ta del igre dobil z 2:1 in ohranil vodstvo (8:6).

Slovenske prvakinje so v polni postavi začele stopnjevati ritem in so si v 21. minuti znova priigrale tri gole prednosti (10:7), pet minut kasneje pa bi se lahko oddaljile tudi za štiri, vendar je Tamara Mavsar zapravila protinapad. Ta napaka ni bila usodna za njeno moštvo, ki je še naprej gospodarilo na igrišču, kar je v 28. minuti potrdila Katarina Krpež in poskrbela za novo največjo prednost (13:9), izid polčasa pa je postavila Maura Visser (10:13).

Pri Krimu je v prvih tridesetih minutah največ golov dosegla Barbara Lazović (5), Katarina Krpež in Tamara Mavsar sta prispevali po tri.

Menjava v vratih Leipziga ni rešila težav

Gostitelji so ob polčasu opravili menjavo vratar, namesto Julije Plögger je priložnost dobila Melanie Hermann. Ta v prvih minutah ni mogla ustaviti novega naleta Krima, pri katerem je Andrea Penezić v treh minutah nadaljevanja prispevala dva gola, svoja prva na tekmi (15:12).

Rokometašice Leipziga se tudi z novo vratarko niso mogle enakovredno boriti s Krimom, ki je v času dvominutne kazni Katarine Krpež povedel za pet golov (17:12), domači trener Thomas Szwed Ørneborg pa je vzel minuto odmora.

Domačinke zapretile v končnici

Sprva ni kazalo, da bo imel posvet domačega moštva kaj vpliva na potek tekme, saj so Slovenke v 41. minuti vodile z 20:15, nato pa se je Leipzig z dvema zaporednima goloma nekoliko približal, zato je Tone Tiselj njegove nalete ustavil z minuto odmora. Na žalost slovenskega predstavnika pa so imele Nemke tudi po krajši prekinitvi pobudo na igrišču in so v 44. minuti zaostajale le še za dva gola (19:21).

Krimovke so nato le strnile svoje vrste v obrambi in večji del druge polovice drugega polčasa vodile z dvema goloma prednosti (22:20, 23:21). Vse to je ogrozila dvominutna kazen Andjele Bulatović v 51. minuti dvoboja, vendar se je pri vodstvu 23:21 dvakrat izkazala vratarka Talida Tolnai. Romunka je najprej ubranila peti strel v drugem polčasu, v 56. minuti pa je ustavila tudi poskus Karoline Kudlacz s sedmih metrov.

Tolnaijeva je s svojima obrambama prispevala pomemben del pri ohranitvi vodstva, ki so ga slovnske prvakinje do 58. minute povečale na +4 (25:21), Nemke pa se niso več vrnile v igro. Končni izid je bil 27:23.