Liga prvakinj: Krimovke na prvi domači tekmi porazile Larvik

Rokometašice Krima so v drugem kolu lige prvakinj na Kodeljevem premagale Larvik s 24:22.

22. oktober 2016 16.50
22. oktober 2016 18.08
Rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Ljubljana - Rokometašice Krima Mercatorja so v drugem kolu lige prvakinj premagale Larvik s 24:22.

Krimovke so na prvi domači tekmi vknjižile prvo zmago. Potem ko so tekmo začele zelo slabo in se hitro znašle v zaostanku za pet (1:6), so razliko do polčasa zmanjšale na tri (10:13), v 44. minuti pa dočakale sploh prvo vodstvo (18:17).

Varovanke Uroša Bregarja so imele v 47. minuti že tri gole prednosti, nato pa so s slabim izvajanjem sedemmetrovk (5-10) Larviku omogočile povratek. A ob koncu tekme so bile domačinke le bolj zbrane in po zaslugi številnih obramb Miše Marinček tekmo uspešno pripeljale h koncu.

Pri domačih sta bili s po petimi zadetki najboljši strelki Vesna Milanović Litre in Elizabeth Omoregie, pri gostjah je enega več dosegla Linn-Kristin Koren Riegelhuth.

Krimovke bodo naslednjo tekmo igrale 29. oktobra proti Sävehofu.

POTEK TEKME

Začetek tekme je bil v znamenju Larvika, ki je v prvih osmih minutah povsem nadigral domačo ekipo in povedel s 6:1. Krimovke so se hitro rešile iz težkega položaja, Elizabeth Omoregie in Vesna Milanović Litre sta zadeli po dvakrat, Mirjeta Bajramovska pa v 18. minuti izenačila na 6:6.

Drugi del prvega polčasa je znova pripadel Larviku, ki je ob dvominutni kazni domačinke Laure Kamdop dosegel dva gola, po dvajsetih minutah pa je imel tri gole prednosti (9:6). Igralke Krima so v zadnjih šestih minutah prvega polčasa prejele tri dvominutne kazni, a kljub temu držal stik z norveškim klubom in ob polčasu zaostajal za tri gole (10:13).

Krim Mercator je drugi polčas začel spodbudno in se po zaslugi delnega izida 3:1 v 35. minuti približal le na gol (13:14). Gostiteljice bi lahko minuto kasneje izid poravnale, a je Polona Barič zapravila strel s sedmih metrov. Njeno nenatančnost je v 40. minuti popravila Nina Jeriček, ki je izenačila na 16:16.

Tekma se je začela nagibati v prid domačinkam. Te so v 44. minuti po golu Anete Benko sploh prvič povedle (18:17), ista igralka pa je po manj kot minuti nadaljevanja povišala na 19:17.

V norveškem tabor so zahtevali minuto odmora, ki pa jim ni pomagala. Miša Marinček je v 47. minuti ustavila napad Larvika, Baričeva pa iz protinapada zadela za prednost treh golov (21:18). Krimovke so nato močno popustile v napadu in več kot šest minut niso dosegle gola, Larvik pa je razliko skoraj povsem izničil (20:21).

Strelski post Krima je v 53. minuti s sedmih metrov prekinila Benkova (22:20), nato pa so sledili zapravljeni napadi na eni in drugi strani. Norvežanke so v 57. minuti zadele za 21:22 in imele dve minuti kasneje napad za izenačenje, a jih je ustavila Marinčkova. Zmago Krima je z uspešno izvedeno sedemmetrovko potrdila Benkova. končni izid je bil 24:22.

IZJAVI PO TEKMI

Uroš Bregar, trener Krima: »Saj veste, kako je, če premagaš Larvik! Ta je bil za Krim vedno trd tekmec. Vedno je moral Krim dati vse od sebe, da ga je premagal. Tako je bilo tudi danes. Jezili so me zgrešeni streli, ampak kot trener tu ne morem ničesar. Vesel sem, da smo jih v drugem polčasu pretekli, da smo zadeli nekaj golov iz protinapadov, so pa tudi Norvežanke zgrešile nekaj strelov, ko smo se vrnili v igro, pa še Miša je obranila nekaj strelov. Zmaga je zasluženo naša.«

Miša Marinček, vratarka Krima: »V prvem polčasu nas je malo ubil začetek 1:6, tudi v nadaljevanju prvega polčasa bi se lahko že prej priključile, ampak smo vedno znova naredile kakšno neumnost. Potem pa kot bi začele verjeti v zmago. Drugi polčas je bil tak, kot mora biti, ko igraš v domači dvorani. Iz srca čestitam soigralkam in strokovnemu vodstvu.«