Liga prvakinj: Krimovke po slabem začetku s preobratom do točke (28:28)

Tekma 4. kola lige prvakinj med Krimom in Viborgom se je po slabem začetku slovenskih rokometašic končala z izidom 28:28.

29. oktober 2011 20.07
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Rokometašice Krima Mercatorja so v 4. kolu evropske lige prvakinj gostovale v Viborgu in po neodločenem izidu 28:28 (16:9) le iztržile točko, ki jim bo močno olajšala pot v nadaljevanje tekmovanja, saj so v skupini B na drugem mestu.

Krimovke so Viborg nedavno v Stožicah že premagale, zato neznank med ekipama praktično ni bilo. A se je zgodba na Danskem, kamor so naše rokometašice pripotovale šele danes, obrnila. Če je v Ljubljani slabo začel Viborg (delni izid 10:0), so bile tokrat prve minute katastrofalne za Krim. Varovanke Toneta Tislja niso zadele vse do 11. minute, ko je semafor že kazal delni izdi 7:0. Strelsko sušo je prekinila Gorica Ačimovič, a so v nadaljevanju še naprej zapravljale žoge v napadu. Ob tem je domača vratarka Pedersenova zbrala kar 15 obramb v prvem polčasu, zato zanesljivo vodstvo domačink nikakor ni bilo presenetljivo, zaostanka, ki je segel tudi že do 9 golov, pa se do konca prvega polčasa slovenske rokometašice niso otresle (16:9).

Je pa zato sledil preobrat v drugem polčasu. Krimovke so z delnim izidom 4:0 v 37. minuti znižale zaostanek na vsega tri gole (15:18) in povrnile upanje svojim navijačem. Ko je Bodnjeva v 44. minuti zadela za 21:22, je dišalo po popolnem preobratu. V 55. minuti je Bille-Hansnova poskrbela za izenačenje, kar je vodilo v dramatično končnico. Minuto pred koncem so imele Krimovke celo žogo za zmago, ki jo je zastreljala Andreja Penezić, Viborg pa je izenačil in rešil točko na domači tekmi.

Krimovke bodo naslednjo tekmo v tem tekmovanju igrale prihodnjo soboto, ko bodo gostile Podravko.