Liga prvakinj: Krimovke do pomembne zmage Volgogradu

Rokometašice Krima Mercatorja so v 3. kolu lige prvakinj s 26:25 v gosteh premagale favorizirani Dinamo Volgograd.

01. november 2014 14.25
ace-Rokomet
Š. Ro., Delo.si

Volgograd - Rokometašice Krima Mercatorja se s težkega gostovanja v Rusiji vračajo z zmago. Favorizirani Dinamo Volograd so premagale s 26:25 (13:15) in tako presenetile z drugo zmago v novi sezoni lige prvakinj. Pred tem so doma ugnale Hypo, izgubile pa na gostovanju v Leipzigu.

V vratih je blestela Miša Marinček s 13 obrambami, najboljša strelka slovenskih prvakinj je bila z osmimi goli Mirjeta Barjamoska.

Na začetku dvoboja ni kazalo na tak razplet, saj so domače v sedmi minuti že vodile s 7:0, pet golov razlike pa je bilo tudi v 12. minuti (10:5). Devet minut pozneje je Bajramoska znižala na 10:12, pol minute pred koncem polčasa je kapetanka Tamara Mavsar zgrešila sedemmetrovko, a odbito žogo nato pretvorila v končni izid prvega dela (15:13). Vratarka Marinčkova sicer ni začela tekme, a nanizala deset obramb v prvem delu.

Tudi v drugem polčasu je bila vratarka zanesljiva, Krimova obramba je delovala vse bolje in Ljubljančanke so lovile izenačenje, za katerega je naposled poskrbela Alja Koren. Povratnica v ekipo je v 42. minuti zadela za 19:19. V 51. minuti so Krimovke dočakale tudi prvo vodstvo, Bajramoska je zadela za 25:24. Belorusinja Lilija Arcjukovič je že v naslednjem napadu povišala razliko na dva zadetka, vendar pa nato prednosti niso uspele več povišati.

Izid 25:26 je obetal razburljivo končnico. Do konca nobeni ekipi ni uspelo več zadeti, zadnjo priložnost so imele gostiteljice deset sekund pred zaključkom, ko je strel Ane Kočetove, s šestimi goli prvo strelko domače vrste, ubranila Marinčkova. Slednja je bila glavna junakinja tekme - ob dveh ubranjenih sedemmetrovkah je namreč prispevala tudi zadetek.

Izbranke Marte Bon se bodo na povratni tekmi z Dimanom pomerile že v nedeljo, 9. novembra, ko bodo ob 19. uri v Ljubljani odigrale tekmo 4. kola.

Pred nadaljevanjem so Ljubljančanke druge na lestvici skupine, tako kot vodilni Leipzig imajo štiri točke, Dinamo na tretjem mestu ima tri.

Dinamo Volgograd : Krim Mercator 25:25 (15:13)

Športna dvorana Dinamo Volgograd, gledalcev 1500, sodnici: Antić in Jakovljević (obe Srbija).

Dinamo Sinara: Sedojkina, Černova, Milova, Golikova, Kočetova 6 (1), Frolova, Gače 3, Fanina 1, Akopjan 4, Dmitrijeva 4, Danšina, Vedekina 3, Čopikjan 2, Peče, Kušnjir, El Ghaoui 2.

Krim Mercator: Petruhina, Arcjukovič 2, Luković 1, Čečkova, Mavsar 3, Bak, Hrnčič 2, Goudjo 1, Stefanišin, Bajramoska 8, Marinček 1 (1), Omoregie 3, Lambevska, Koren 5, Jankovič, Gregorc.

Sedemmetrovke: Dinamo Sinara 3 (1), Krim Mercator 2 (1)

Izključitve: Dinamo Sinara 8 minut, Krim Mercator 8 minut.