Liga prvakov: Celjani klonili v Madridu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v osmem kolu lige prvakov izgubili proti Atleticu (24:26).

10. februar 2013 16.08
10. februar 2013 16.30
rokomet

Madrid - Slovensko rokometno moštvo Celje Pivovarna Laško je v Madridu igralo tekmo osmega kola skupine B, na kateri je moralo priznati premoč domačemu Atleticu (26:24).

Celjani so se večji del prvega polčasa dobro upirali favoriziranim domačinom, ki so si v zadnjih desetih minutah priborili prednost štirih golov, na odmor pa odšli z vodstvom 12:9. Madridčani so v nadaljevanju prikazali boljšo igro, medtem ko je bila igra Celja v večji meri odvisna od razpoloženega Boruta Mačkovška (9 golov). Varovanci Vladana Matiča so se v zaključku približali le na gol zaostanka, a je Gašper Marguč zgrešil strel z desnega krila in tekma je bila tudi dokončno odločena.

Celjska ekipa bo v soboto, 16. februarja, na domačem igrišču gostila romunsko Constanto.

Obetaven začetek Celja

Celjski rokometaši so dobro začeli gostovanje v Madridu in v tretji minuti po golu Nemanje Zelenovića in Gašperja Marguča povedli z 2:0. Domači so njihovo prednost izničili dve minuti kasneje, ko je Ivano Balić najprej zadel za 1:2, nato pa še izsilil izključitev Luke Žvižeja, po kateri je Kiril Lazarov iz sedmih metrov izenačil na 2:2.

Zatem so bili znova na potezi gostje, ki so izkoristili dvominutno kazen Joana Canellasa in so v 12. minuti znova pobegnili za dva gola razlike (5:3). Celjani tudi tokrat niso dolgo zadržali svoje prednosti, za kar je bil odgovoren tudi Alem Toskić, ki je moral za dve minuti na klop. Njegovi soigralci so imeli v 15. minuti pri izidu 5:4 lepo priložnost za gol, a jo je zapravil Borut Mačkovšek, na drugi strani pa je bil s sedmih metrov uspešen Roberto Parrondo (5:5).

Gostje iz Celja so v obrambi še naprej igrali nekoliko pregrobo, kar je bil razlog za izključitev Vida Poteka, kar so Madridčani znali izkoristiti in v 20. minuti sploh prvič na dvoboju tudi povedli (6:5). Rokometaši španskega moštva so po vodstvu začeli prevzemati pobudo, Celjanom pa se je v napadu ustavilo. Čeprav so imeli v svojih vrstah razpoloženega vratarja Matevža Skoka, pa ta ni mogel ustaviti razigranih Madridčanov, ki so v 25. minuti povedli z 10:7, tako da je trener Celja Vladan Matič zahteval minuto odmora. Tudi po tej se ni spremenilo razmerje moči na parketu in domačini so po golu Camaraja prišli do najvišje prednosti na tekmi (12:8), končni izid polčasa pa je bil 12:9.

Celjski rokometaši so drugi polčas začeli tako kot prvega in so se z dobro igro približali le na gol (11:12), nato je za Madridčane s sedmih metrov zadel Joan Canellas. Gostje se niso predali in so imeli v 36. minuti novo priložnost za izenačenje, vendar so zapravili svoj protinapad, kar je kaznoval Kiril Lazarov (15:13). Po nekoliko izenačenem začetku drugih tridesetih minut so Madridčani začeli stopnjevati ritem in po dveh zaporednih golih Jonasa Källmana povedli že s petimi goli razlike (20:15).

Celje v zaključku s prevelikim številom napak

Celjani so se navkljub visokemu zaostanku niso predali in so po zaslugi razpoloženega Boruta Mačkovška (8 golov), izid do 55. minute znižali na 22:24. Gostje bi se v minuto kasneje lahko približali na vsega gol, vendar je Luka Žvižej pri izidu 23:25 zapravil strel s sedmih metrov. Njegovo napako je popravil izjemni Mačkovšek, ki je z igralcem več dosegel že svoj deveti gol, njegovo moštvo pa je imelo minuto in devetnajst sekund pred koncem tekme tudi napad za izenačenje. Čeprav so imeli varovanci Vladana Matiča igralca več, pa niso izkoristili svoje priložnosti, tako da je po neuspešnem poskusu Gašperja Marguča zmaga ostala v Madridu (26:24).