Flensburg-Handewitt prvič evropski prvak

Flensburg-Handewitt je v nemškem finalu lige prvakov premagal Kiel s 30:28, Barceloni tretje mesto.

01. junij 2014 15.50
01. junij 2014 17.09
HANDBALL-CL-VESZPREM-BARCELONA

Köln - Nemški Flensburg-Handewitt je v finalu lige prvakov v Kölnu premagal Kiel s 30:28 in si priboril premierni naslov evropskega prvaka.

Flensburg je prvi naslov prvaka osvojil v tretjem poskusu, pred tem sta ga v finalu premagala Celje (2004) in Kiel (2007).

V prvem polčasu je ritem igre narekoval Kiel, ki je v šesti minuti povedel s tremi goli razlike (4:1), v osemnajsti pa je moštvi ločilo že šest golov (6:12). Kiel je pred zadnjimi petimi minutami prvega dela še vodil za štiri (14:10), a je Flensburg polčas sklenil z delnim izidom 4:2 in se približal le na dva gola (14:16).

V nadaljevanju se je razmerje moči nagnilo na stran Flensburga, za kar je imel največ zaslug odlični vratar Mattias Andersson (20 obramb). Ta je s številnimi posredovanji spravljal v obup igralce Kiela, medtem ko so njegovi soigralci zadevali v napadu in v 39. minuti sploh prvič povedli (20:19), pet minut kasneje pa so imeli že tri gole prednosti (23:20).

Rokometaši Kiela so se v 57. minuti zadnjič približali Flensburgu (28:29), nato pa je Holger Glandorf v 58. minuti postavil končni izid tekme - 30:28.

Najboljša strelca Flensburga sta bila Anders Eggert in Lasse Svan Hansen s 7 goli, pri Kielu pa je največ golov dosegel Aron Palmarsson (6).

Barcelona tretja

Barcelona je na zaključnem turnirju lige prvakov osvojila tretje mesto, potem ko je bila s 26:25 boljša od Veszprema.

V prvem polčasu je več pokazal Veszprem, ki je zaostajal le enkrat, medtem ko je Barcelono v igri držal Sergej Rutenka. Beloruski rokometaš je v prvem polčasu dosegel šest golov, vse v uvodnih 19 minutah, ko sta bili ekipi izenačeni na 6:6. Katalonci so v prvem polčasu vodili le v 24. minuti po golu Kirila Lazarova (7:6), nato pa je Veszprem odgovoril z goloma Momira Ilića in Cristiana Ugaldeja Garcie ter polčas dobil z 10:9.

Madžarsko moštvo je drugi polčas začelo s tremi zaporednimi goli in prvič povedlo za štiri (13:9), a so borbeni Katalonci v 38. minuti izenačili na 13:13. Veszprem in Barcelona sta bila pred zadnjimi desetimi minutami izenačena na 20:20, nato pa so si Katalonci z goloma Rutenke in Lazarova izborili manjšo prednost (22:20).

V napeti končnici se je Veszprem 27 sekund pred koncem približal le na gol (24:25). Barcelona je na drugi strani napadla prek Victorja Tomasa, ki se je zaletel v Chemo Rodrigueza, sodniki pa so na ogorčenje Veszprema podelili žogo katalonski ekipi. Pri tej je zmagoviti gol dosegel Nikola Karabatić, v zadnjem napadu pa je Laszlo Nagy postavil končni izid tekme.

Najboljši strelec Barcelone je bil Sergej Rutenka z 11 goli, pri Veszpremu pa Momir Ilić s sedmimi goli.