Celjani evropsko sezono začeli z zmago v Istanbulu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v prvem kolu lige prvakov premagali Bešiktaš s 30:24.

19. september 2015 14.38
19. september 2015 16.40

Istanbul - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so uspešno prestali prvo tekmo lige prvakov in v Istanbulu premagali Bešiktaš s 30:24.

Celjski trener Branko Tamše je v Turčijo pripotoval brez poškodovanih Gala Marguča, Arthutja Patrianove in Ivana Gajića, njihovo odsotnost pa so dobro nadomestili ostali člani ekipe.

Celjani so imeli v prvem polčasu več od igre in v dvajseti minuti prvič povedli za tri gole (12:9), nato pa ob koncu popustili in na odmor odšli z neodločenim izidom (13:13).

Prve minute nadaljevanja so zaznamovali domačini in v 34. minuti vodili za dve (15:13), kar pa so Celjani hitro izničili in v 39. minuti ponovno vodili (16:15), v 48. minuti pa so imeli že štiri gole prednosti (24:20). Turško moštvo je ob koncu tekme povsem popustilo in v 58. minuti zaostajalo za sedem (23:30), tekma je bila odločena.

Pri Celju sta bila najboljša strelca Žiga Mlakar in David Razgor s po sedmimi goli, pri Bešiktašu pa Ramzan Döne s sedmimi goli.

Celje bo naslednjo tekmo lige prvakov igralo 26. septembra v Zlatorogu proti Zagrebu (20).

PRVI POLČAS

Celjani so svoj prvi gol v novi sezoni dosegli v drugi minuti, ko je Luka Dobelšek prestregel podajo domačega vratarja in zadel za 1:0. Turki so hitro odgovorili z dvema golomoma Ramzana Döneja, vendar pa so imeli tudi celjski rokometaši razpoloženega igralca, Žigo Mlakarja, ki je do šeste minute zadel trikrat in svojemu klubu pomagal do vodstva s 4:2.

Celje je v prvih osmih minutah narekovalo ritem in imelo tri gole prednosti (6:3), kar pa je Bešiktaš izničil do štirinajste minute (6:6). Za to je imel največ zaslug najboljši strelec tekme Döne, ki je štiri izmed prvih petih golov dosegel s sedmih metrov.

Turki so bili do osemnajste minute izenačeni s Celjem, nato pa je Tolga Özbahar prejel dvominutno kazen, Celjani pa so to izkoristili s tremi goli in povedli z 12:9.

Varovanci Branka Tamšeta so ob koncu prvega polčasa zapravili priborjeno prednost. Pri izidu 12:10 so poskrbeli za dvominutno kazen Döneja in si hkrati izborili še enajstmetrovko, vendar pa se je pri strelu Mihe Zarabca izkazal vratar Miroslav Kočić. Srb v vratih turškega moštva je nato do tridesete minute ustavil še tri strele, njegovi soigralci pa so v napadu polnili mrežo Celja in v 29. minuti povedli s 13:12. Izid polčasa je postavil Šime Ivić (13:13).

DRUGI POLČAS

Drugi polčas so bolje začeli gostitelji. Ti so si v tretji minuti izborili prvo dvominutno številčno prednost, ko je bil pri Celjanih kaznovan Luka Dobelšek, kar so unovčili z goloma Darka Đukića (15:13).

Celjski rokometaši so se hitro pobrali po slabem začetku. Vratar Urban Lesjak je nanizal serijo obramb, v napadu pa so bili uspešni Blaž Janc, Šime Ivić in David Razgor, tako da so Celjani v 39. minuti povedli s 16:15.

Celjani so v naslednjih minutah znova zagospodarili na igrišču in tri minute kasneje vodili za dva gola (19:17), v 48. minuti po drugem zaporednem golu Šimeta Ivića pa že za štiri (24:20).

A gostujoče moštvo s tem še ni odločilo zmagovalca. Za Bešiktaš sta namreč med 48. in 49. minuto zadela Ugur Čoban in Predrag Dačević (22:24), nato pa je nalet turške ekipe ustavila dvominutna kazen Özbaharja.

Za Celjane je ob številčni premoči zadel Razgor, strelski niz pa je z novima goloma podaljšal Žiga Mlakar in gostje so imeli osem minut pred koncem prednost petih golov (27:22). Turki se do konca tekme niso več vrnili v igro in Celjani so zabeležili prvo zmago v ligi prvakov (30:24).