Liga prvakov: Celjani so se poslovili z domačo zmago

Celjski rokometaši so v 10. kolu lige prvakov premagali Čehovske medvede z 29:25.

21. februar 2015 12.03
21. februar 2015 17.30
ROKOMET Celje PL - Čehovski Medvedi

Celje – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 10. kolu lige prvakov v Zlatorogu premagali Čehovske medvede (29:25) in se od tekmovanja poslovili s tretjo zmago.

Dvoboj dveh odpisanih ekip so bolje začeli Rusi in v prvem polčasu vodili za največ štiri gole (14:10), na glavni odmor pa so odšli z minimalno prednostjo (15:14).

Čehovski medvedi so tekmo nadzorovali vse do 41. minute, ko je Aleksander Dereven prejel rdeči karton za prekršek nad Davidom Miklavčičem, nato pa se je dvoboj obrnil na stran Celjanov. Ti so v 44. minuti sploh prvič povedli (20:19) in prednost zadržali vse do konca.

Pri Celjanih sta bila najboljša strelca Ivan Slišković in Blaž Janc s šestimi goli, pri Čehovskih medvedih pa  Aleksander Černoivanov in Dimitrij Kovalev s petimi goli.

PRVI POLČAS

Tekmo v Zlatorogu so bolje začeli ruski rokometaši, ki so dosegli tri izmed prvih štirih golov (1:3) in si v sedmi minuti prvič priborili tri gole prednosti (3:6), njihov nalet pa je z minuto odmora ustavil Branko Tamše.

A ta ni prinesla želene spremembe. Čehovski medvedi so še naprej nadzorovali potek tekme in po 14. minutah vodili z 10:8, pri čemer sta bila najbolj razpoložena Aleksander Černoivanov in Aleksander Dereven s po tremi goli.

Celjani so drugi del prvega polčasa začeli z dvema zaporednima goloma in izid poravnali na 10:10, vendar pa je sledil hiter odgovor ruskega moštva, ki je doseglo kar štiri zaporedne gole za vodstvo 14:10.

Zadnjih osem minut prvega polčasa je bilo povsem v znamenju Celjanov. Ti so se najprej približali na dva gola (12:14) in se odlično borili tudi ob izključitvah Luke Žvižeja in Tilna Kodrina, saj so obdržali zaostanek dveh golov (13:15).

Gostitelji so imeli v zadnjih dveh minutah priložnost, da povsem izničijo zaostanek, vendar pa so bili premalo zbrani pri sedemmetrovkah, saj so zadeli le eno izmed treh. Najprej je bil ob rezultatu 13:15 neuspešen Ivan Slišković, nato pa tri sekunde pred koncem še Blaž Janc, tako da so Čehovski medvedi ob polčasu vodili s 15:14.

DRUGI POLČAS

Domačini so v prvi akciji drugega polčasa navdušili s »cepelinom« in izid izenačili na 15:15, vendar pa je bilo njihovo veselje le kratko, saj sta Dimitrij Žitnikov in Kiril Kotov zadela za prednost dveh golov (17:15).

Celjani so v drugem polčasu vseskozi dihali za ovratnik Rusom in se jim nekajkrat nevarno približali, vendar pa jih je reševal odlični vratar Oleg Grams, ki je do 36. minute ustavil devet strelov. Čehovski medvedi so z razpoloženim vratarjem »preživeli« tudi dvominuto kazen Romana Ostaščenka, med katero so dosegli dva gola in ob koncu kazni vodili z 19:17.

Rusom se je nato ustavilo v 41. minuti, ko je Aleksander Dereven v napadu podrl Davida Miklavčiča in ob padcu tudi stopil nanj, za kar so mu sodniki pokazali rdeči karton. Tekma se je nagnilla povsem na stran Celja, ki je doseglo tri zaporedne gole in tako v 44. minuti sploh prvič povedlo (20:19).

Celjsko moštvo je pred zadnjimi desetimi minutami vodilo z minimalno prednostjo (23:22), nato pa je v golu zablestel Urban Lesjak in ustavljal ruske napade, njegovi soigralci pa so do 52. minute dosegli tri zaporedne gole (25:22).

Povratek Čehovskih medvedov se je iz minute v minuto zdel bolj nemogoč, saj so Celjani igrali suvereno. Ustavila jih ni niti kazen Ivana Sliškovića (2 x 2 min), saj so tudi z igralcem manj dosegli gol za golom. Po 58. minutah igre je bil rezultat 28:24 za Celje in tekma je bila odločena.