Celjani zavoljo prvega polčasa izgubili proti Wisli

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tretjem kolu lige prvakov morali priznati premoč poljski Wisli (25:28).

03. oktober 2015 15.08
03. oktober 2015 15.35
Rokomet Celje

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tretjem kolu lige prvakov doživeli še drugi poraz, potem ko jih je v Zlatorogu premagala poljska Wisla Plock (25:28).

Celjani so na tekmi prikazali dva povsem različna obraza. V prvem polčasu so delovali nebogljeno in zaostajali za največ osem golov, ob glavnem odmoru pa so imeli sedem golov zaostanka (10:17).

Varovanci Branka Tamšeta so nato v drugem polčasu prikazali občutno več in se v 46. minuti približali na vsega dva gola (19:21), a so Poljaki strnili vrste in prednost zadržali vse do konca.

Pri Wisli je bil najboljši strelec Dimitrij Žitnikov s šestimi goli, pri Celjanih pa jih je prav toliko dosegel Žiga Mlakar.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali 11. oktobra v nemškem Flensburgu.

Prvi polčas

Na uvodni nalet Poljakov, ki so v Zlatorogu povedli s 4:1, so domači odgovorili s hitrima zadetkoma Davida Razgorja in Blaža Janca za znižanje na gol zaostanka. Tekma se je nato prevesila povsem na stran Wisle, ki je dosegla dva zaporedna gola in v deveti minuti ponovno vodila za tri (6:3). Ko je Urbana Lesjaka premagal še njegov nekdanji soigralec Nemanja Zelenović, so gostje vodili že z 10:5.

Celjanom tudi v drugi polovici prvega polčasa nikakor ni steklo. Luka Žvižej je pri izidu 7:12 zapravil napad, kar so Poljaki kaznovali z golom Dimitrija Žitnikova. Branko Tamše se je odzval z minuto odmora, po kateri je Žiga Mlakar zadel prečko, pri Wisli pa je bil uspešen Michal Daszek in gostje so v 22. minuti vodili za sedem (14:7).

Wisla je bila v prvem polčasu za razred boljša od Celja in je 20 sekund odmorom povedla že za osem golov (17:9), končni izid prvega dela pa je postavil Tilen Kodrin (10:17).

Poljaki so imeli v prvem polčasu kar devet strelcev, najbolj razpoložen je bil Dimitrij Žitnikov s petimi goli. Na drugi strani je bilo pri Celjanih le pet strelcev, največ golov je prispeval Žiga Mlakar (4).

Drugi polčas

Drugi polčas se je začel po okusu Celjanov. Pri teh je bil v prvem napadu uspešen Blaž Blagotinšek, sledila je obramba Ivana Gajića, kar je z novim golom izkoristil Mlakar in Celjani so v 33. minuti zaostajali za pet (12:17).

Poljski rokometaši so znali odgovoriti na niz Celja in v razmaku 56 sekund zadeli dvakrat, tako da je ekipi na začetku 35. minute ponovno ločilo sedem golov (12:19).

Borbeni Celjani se niso nameravali predati in se z borbeno igro spet približali Poljakom. Med 35. in 37. minuto so pri domačih zadeli Blagotinšek, Razgor in Mlakar (15:19) in poljsko moštvo prisilili v minuto odmora, po kateri pa je celjski niz nadaljeval Luka Žvižej in v 38. minuti zadel za -3 (16:19).

Domačini so v nadaljevanju držali stik z Wislo in zaostajali za največ tri gole, v 46. minuti pa so se izkazali z dobro obrambo in z uspešnim napadom Luke Žvižeja znižali na 19:21. Poljake sta v težkem obdobju rešila Daszek in Žitnikov, ki sta z zaporednima goloma poskrbela za prednost štirih golov (23:19).

Varovanci Branka Tamšeta so pred zadnjimi desetimi minutami zaostajali le za tri gole (20:23) in imeli še vse možnosti za osvojitev obeh točk. Celjani so pogumno krenili v napadu in imeli pri izidu 22:24 priložnost, da zaostanek zmanjšajo le na gol, vendar je vratar Marcin Wichary ustavil njegov poskus, na drugi strani pa je zadel Dan Emil Racotea. Gostujoči vratar Wichary je v 55. minuti ubranil tudi strel Patrianove, kar je v napadu izkoristil Ivan Nikčević in Wisla je pet minut pred koncem vodila za štiri gole (26:22).