Liga prvakov: Kielce v Rdeči dvorani porazile Gorenje

Velenjsko Gorenje je skupinski del lige prvakov sklenilo s porazom proti poljskim Kielcam (25:29).

23. februar 2013 13.55
23. februar 2013 14.30
Rokomet Gorenje

Velenje - Aktualni slovenski prvaki, rokometaši Gorenja, na zadnji tekmi skupinskega dela niso uspeli pripraviti presenečenja in so klonili proti neporaženim Kielcam (25:29).

Velenjčani so se v prvem polčasu dobro zoperstavljali favoriziranim gostom in na odmor odšli z golom prednosti, nato pa se jim je v drugem ustavilo v napadu, tako da so Kielce iz minuto v minuto poviševali prednost.

Pri domačih je bil poleg prvega moža Ivana Gajića (18 obramb) razigran tudi Klemen Cehte (7 golov), pri gostih pa je bil najučinkovitejši Thorir Olafsson (7).

Poljsko moštvo v osmino finala napreduje kot prvouvrščeno moštvo skupine C, Gorenje pa je s šestimi zmagami in štirimi porazi osvojilo tretje mesto. To pomeni, da se bo v osmini finala pomerilo z eno od treh nemških ekip - Flensburg-Handewittu, Kielu ali Füchseju iz Berlina.

Obetaven začetek Gorenja

Domačini so tekmo začeli v postavi Ivan Gajić, Fahrudin Melić, Klemen Cehte, Janez Gams, Matej Gaber, Jure Dolenec in Marko Bezjak. Obe moštvi sta od prve sekunde prikazali dinamično igro, tako da so gledalci po manj kot minuti in pol videli že tri gole, dva v mreži Kielc (2:1).

Ti so v uvodni minuti večinoma napadale za izenačenje, vendar so svoje priložnosti tudi izkoristile, tako da si Gorenje nikoli ni priborilo več kot gol prednosti (3:2, 5:3, 5:4), za kar je imel zasluge predvsem razpoloženi Thorir Olafsson, ki je v prvih 12. minutah dosegel štiri izmed šestih golov svojega moštva (6:6). Domači rokometaši so si prvo vidnejšo prednost priborili v 15. minuti (9:7), na kar se je odzval trener Kielc Bogdan Wenta in zahteval minuto odmora.

Igralci obeh ekip so po vrnitvi na igrišče nadaljevali s hitrim tempom igre, a so bili pri svojih zaključkih neučinkoviti. Triminutni strelski post je nato prekinil Michal Jurecki, nato pa sta zadela še njegova soigralca Tomczak in Musa, kar je v 22. minuti privedlo do prvega vodstva Kielc (10:9). Njihov nalet je nato z minuto odmora ustavil domači trener Branko Tamše, kar se je izkazalo za dobro potezo. Njegovi varovanci so po krajšem posvetu čvrsteje igrali v obrambi in s hitrimi protinapadi izid znova obrnili sebi v prid (13:10).

Kakovostna gostujoča zasedba se je nato v zaključku prvega polčasa približala domačim, ki so ob polčasu vodili za gol (14:13). Najboljša strelca sta bila Klemen Cehte pri Gorenju in Thorir Olafsson pri Kielcah, ki sta zadela po štirikrat.

Domači rokometaši so drugi polčas začeli nekoliko slabše in v napadu naredili preveč napak. V svojih vrstah so sicer imeli razpoloženega vratarja Gajića, ki pa ni mogel ustaviti vseh poskusov Kielc, ki so v 39. minuti vodile za dve (17:15). Gostje so začeli poviševati svojo prednost, ustavila jih ni niti dvominutna kazen Piotra Grabarczyka, saj so zadeli tudi z igralcem manj in po njegovi vrnitvi v 44. minuti vodili z 21:17.

Gorenje je kmalu zatem dobilo novo priložnost za približanje nasprotnikom, saj je bil izključen tudi Jurecki, a ni izkoristilo njegove odsotnosti. Velenjčani so še naprej igrali neprepričljivo, a jih je v igri držal izjemni vratar Gajić, ki je pri izidu 20:24 ubranil 18 strelov. A tudi njegova odlična predstava ni bila dovolj za kosanje s Kielcami, ki so imele tri minute pred koncem praktično neulovljivo prednost šestih golov (28:22).