Liga prvakov: Celjani za slovo od Evrope porazili Hamburg

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na povratni tekmi osmine finala lige prvakov premagali Hamburg (31:28).

21. marec 2013 15.06
21. marec 2013 18.00
suhadolnik rokomet

Hamburg - Rokometašem Celja Pivovarne Laško na povratni tekmi osmine finala lige prvakov proti Hamburgu ni uspelo pripraviti preobrata, a so se z zmago dostojno poslovili od najelitnejšega evropskega tekmovanja (31:28).

Hamburg je večino dela opravil na prvi tekmi v Zlatorogu, kjer je zmagal z devetimi goli razlike (38:29), tako da se je navkljub današnjemu porazu zanesljivo uvrstil v četrtfinale.

Prvi polčas je bil v znamenju domačih, ki so v 25. minuti že vodili za pet (12:7), a so Celjani v zaključku njihovo prednost znižali le na gol (12:13). Uvodne minute drugega polčasa je zaznamovala izenačena igra, nato pa so gostje v zadnjih petnajstih minutah izkoristili številne dvominutne kazni gostiteljev in se od Evrope poslovili z zmago. Pri Celjanih je bil najboljši strelec Borut Mačkovšek (7), pri Hamburgu jih je prav toliko dosegel Domagoj Duvnjak.

Hamburg v 25. minuti na +5

Celjani so pogumno začeli povratno tekmo in z goloma Sebastiana Skubeta v tretji minuti povedli z 2:1. Razpoloženi Skube je minuto kasneje poskrbel tudi za izključitev Igorja Vorija, kar je kaznoval Borut Mačkovšek in zadel za 3:1. Domači niso bili dolgo v vlogi opazovalcev in so v sedmi minuti izenačili na 3:3, nato pa so izkoristili izključitev Alema Toskiča in si v 11. minuti prvič priborili prednost dveh golov (6:4).

Rokometaši Celja, ki so v 7. minuti vodili s 4:3, so za svoj peti gol potrebovali več kot osem minut, strelski post pa je končal Nemanja Zelenović, ki je zadel za 5:6. Gostje so nato hitro zadeli še šestič, a je Hamburg odgovoril z dvema zaporednima goloma (8:6). Sledila je dvominutna kazen domačinu Hansu Lindbergu, s katero so Celjani dobili priložnost za znižanje zaostanka. Igor Žabič je najprej znižal na 7:8, a nato je na sceno stopil vratar Johannes Bitter, ki je ustavil kar nekaj nevarnih strelov, na drugi strani pa je Michael Kraus z dvema zaporednima goloma v 22. minuti zadel za 10:7.

Nalet domačinov se je nato nadaljeval po dvominutni kazni Celjanov, po kateri so Nemci svojo prednost v 25. minti povišali na pet golov (12:7), zaključek prvega polčasa pa je bil povsem v znamenju gostov. Ti so se z goloma Luke Žvižeja in enim Boruta Mačkovška vrnili v igro (10:12), nato pa je Nemanja Zelenović zadel za izid polčasa (12:13) in ob tem priboril tudi dvominutno kazen Torstena Jansena.

Drugi polčas po ritmih Celjanov

Celjani so drugi polčas začeli tako, kot so končali prvega. Luka Žvižej je s sedmih metrov zadel za znižanje izida, Gašper Marguč pa je s svojim četrtim golom zadel za vodstvo s 14:13. Sledila je izenačena igra in moštvi sta se večkrat izmenjali v vodstvu. Tako je Hamburg povedel s 16:15, nato je Mačkovšek zadel za minimalno prednost Celja (18:17), v 39. minuti pa je Domagoj Duvnjak izid obrnil v prid Hamburga (19:18), ki je imel v skupnem seštevku veliko prednost.

Prednost nemškega moštva se je začela zmanjševati v 44. minuti, ko je Marcin Lijewski zaradi prekrška nad Mačkovškom moral za dve minuti na klop. Celjani so ponujeno priložnost izkoristili z obema rokoma in z izdatno pomočjo Mačkovška v 46. minuti povedli za tri gole (24:21), takšno prednost so imeli tudi šest minut pred koncem dvoboja (28:25).

Razigrani Celjani so si nato v dveh zaporednih napadih privoščili dve napaki, kar so domači kaznovali z goloma Duvnjaka in Schröderja (27:28), vendar sta njihov povratek ustavili dvominutni kazni Fredrika Petersena in Pacala Hensa. Gostje so začeli povečevati svojo prednost (30:27, 31:27), končni izid tekme pa je bil 31:28 za Celje.

Matič: Smo na pravi poti

Trener Celja Vladan Matič je po tekmi pohvalil svoje moštvo, ki se bo sedaj osredotočilo na tekme domačega prvenstva. »Mislim, da je Hamburg ekipa za turnir najboljše četverice, zato lahko le čestitam svojim fantom za predstavo danes. Odigrali smo zelo dobro, nekaj je bilo sicer napak, a dobro se razvijamo in napredujemo. Ta tekma je pokazatelj, da smo na pravi poti, je lepo slovo od Evrope, sedaj pa se moramo osredotočiti na domače prvenstvo.«