Liga prvakov: Janc poskrbel za delitev točk v Kristianstadu

Slovenski prvak Celje Pivovarna Laško je v petem kolu lige prvakov remiziral s Kristianstadom (29:29).

22. oktober 2016 19.56
22. oktober 2016 20.43
lvi*Rokomet
M. Ž.
M. Ž.

Kristianstad - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v petem kolu lige prvakov gostovali v Kristianstadu in iztržili neodločen izid 29:29.

Spopad dveh konkurentov za uvrstitev v osmino finala se je končal z delitvijo točk. V prvem polčasu so več pokazali gostitelji, ki so si priborili tri gole prednosti (14:11), kar pa so Celjani v nadaljevanju izničili in v 44. minuti sami povedli za tri (22:19).

Gledalci so v zaključku spremljali zelo zanimivo končnico. Domačini so pred zadnjo minuto vodili z 29:28 in imeli napad za potrditev zmage, ki pa so ga zapravili, na drugi strani pa je bil tri sekunde pred iztekom uspešen Blaž Janc in svoji ekipi priboril točko.

Pri Celjanih je bil najboljši strelec Blaž Janc z devetimi goli, Gal Marguč in Vid Poteko sta zadela po petkrat.

Pri Kristianstadu je bil najučinkovitejši Jerry Tollbring z osmimi goli.

Celjani bodo naslednjo tekmo igrali 12. novembra, ko bodo gostili madžarski Pick Szeged.

POTEK TEKME

Tekma se je začela po željah domačinov, ki so po osmih minutah vodili za tri gole (4:1), Celjani pa so dosegli naslednje tri gole in v trinajsti minuti izid poravnali na 4:4.

Švedi so hitro odgovorili na povratek Celja in z delnim izidom 6:1 na začetku 21. minute vodili z 10:5. Tudi tokrat so Celjani uprizorili povratek in se približali na dva gola (10:12), ob glavnem odmoru pa so imeli tri gole zaostanka (11:14).

Celjski rokometaši so na začetku drugega polčasa svoje nasprotnike ujeli neprepripravljene in z goli Blaža Janca in Miha Zarabca v 33. minuti znižali na 13:14, tri minute kasneje pa so Kristianstad tudi ujeli (16:16).

Moštvi sta bili dvajset minut pred koncem poravnani na 19:19, ko so pobudo prevzeli Celjani. Borut Mačkovšek, Gal Marguč in Luka Žvižej so zadeli za prednost treh golov (22:19), ki pa so jo Norvežani v zgolj treh minutah zmanjšali le na gol (22:23). V celjski ekipi so vzeli minuto odmora.

Ta ni ustavila domačinov, pri katerih sta v razmaku trinajstih sekund zadela Philip Henningsson in Jerry Tollbring, tako da je Kristianstad v 48. minuti vodil s 24:23.

Sledila je izjemno napeta končnica. Osem minut pred koncem so bili v prednosti Celjani (26:25), minuto kasneje pa že domačini (27:26). V 56. minuti sta bili ekipi izenačeni na 28:28, ko je bil pri Celju za dve minuti izključen Kristian Bećiri. Gostitelji so to izkoristili z golom Jerryja Tollbringa, na drugi strani pa je Leo Larsson ustavil poskus Mačkovška. A Kristianstadu ni uspelo zadeti, Celjani pa so krenili v napad za izenačenje, ki ga je z golom zaključil Blaž Janc. Končni izid je bil 29:29.