Liga prvakov: Zorman pomagal Kielcam do zmage nad Paris Saint Germainom, Veszprem z Margučem premagal Kiel

Rokometaši Kielc so v prvem polfinalu lige prvakov premagali PSG z 28:26, Veszprem pa po podaljšku Kiel z 31:28.

28. maj 2016 17.42
28. maj 2016 18.06
HANDBALL-EURL-FINAL4
M. Ž.
M. Ž.

Köln - Finalista rokometne lige prvakov sta Vive Tauron Kielce in Veszprem. Poljski klub, pri katerem igra Uroš Zorman, je v polfinalu porazil premožni Paris Saint Germain z 28:26, medtem ko je madžarski predstavnik, katerega član je Gašper Marguč, po podaljšku premagal Kiel z 31:28.

Uvodno polfinalno tekmo med Kielcami in Parižani so bolje začeli slednji in v deseti minuti vodili za tri gole (6:3), vendar pa so Poljaki v naslednjih petih minutah uprizorili vrnitev in izenačili na 6:6. PSG je tudi v nadaljevanju narekoval tempo in si nekajkrat priigral dva gola naskoka (8:6, 9:7 10:8), a so Kielce ostajale blizu in v zaključku polčasa znova izničile zaostanek (16:16).

V drugem polčasu se je PSG-ju zataknilo v napadu in sledil je skoraj devetminutni strelski mrk, kar je privedlo do vodstva Kielc z 18:16. Parižani so premogli dovolj moči, da so petnajst minut pred koncem povedli za dva gola (21:19), Poljaki pa so hitro odgovorili z delnim izidom 3:1, pri katerem je Zorman prispeval dva gola (22:22). Kielce so tekmo odločile v zadnjih dveh minutah. Ključnega pomena je bil gol Michala Jureckega, ki je ob igralcu manj zadel za 26:24, pol minute pred iztekom rednega dela pa je Manuel Štrlek povišal na 28:25 in Parižani so bili poraženi.

Pri zmagovalcih je bil prvi strelec Michal Jurecki s 5 goli, enega manj so dosegli Uroš Zorman, Krzysztof Lijewski, Tobias Reichmann in Manuel Štrlek. Pri poražencih je izstopal Mikkel Hansen z 10 goli.

Marguč izsilil podaljšek, Veszprem napredoval

Na drugi polfinalni tekmi je Veszprem po podaljšku premagal Kiel z 31:28. V rednem delu tekme so bili Nemci bližje zmagi in v predzadnji minuti vodili s 25:23, a so se Madžari rešili. Najprej je izid znižal Laszlo Nagy, v zadnjih sekundah pa je Veszprem rešil Gašper Marguč.

V podaljšku so nemškemu klubu pošle moči, kar so pri Veszpremu znali izkoristiti in iz protinapadov polnili njegovo mrežo ter si priigrali finale.

Pri Kielu sta bila najboljša strelca Marko Vujin z 8 goli in Domagoj Duvnjak s 7 goli, pri Veszpremu pa Momir Ilić z 8 goli in Gašper Marguč s 6 goli.