Miklavčič: Malenkosti so nas ločile od velike zmage

Rokometni selektor Veselin Vujović po dvoboju okrcal sodnika, Borut Mačkovšek razočaran, ker v žepu nista dve točki.

18. januar 2016 22.49

Vroclav - Zadovoljstvo s kančkom grenkobe je bilo po današnjem neodločenem izidu v dvoboju drugega kola skupine C na 12. evropskem prvenstvu z močno favorizirano Španijo (24:24) čutiti v taboru slovenskih rokometašev. »V primerjavi z uvodnim dvobojem smo tokrat dobro igrali vso tekmo, bili smo kolektivni in srčni. Fantom lahko le čestitam, okrcal pa bi beloruska sodnika, ki sta nas nekajkrat oškodovala,« je za STA poudaril selektor Veselin Vujović, ki se je po dvoboju kar dolgo pregovarjal z delilcema pravice. Prav danes je sicer praznoval 55. rojstni dan.

»Škoda, ker smo izgubili točko. Borili smo se vseh 60 minut, prikazali lepo predstavo, bili čvrsti v obrambi, o čemer priča majhno število golov. Zmanjkalo nam je malce sreče, dejstvo pa je, da moramo ta dvoboj pozabiti in se osredotočiti na zadnji, nemški izziv, ki bo odločal o vsem,« je doseženo komentiral s šestimi goli najboljši slovenski strelec Luka Žvižej. Borut Mačkovšek ga je dopolnil: »Dobro smo odigrali predvsem v obrambi. Po glavnem odmoru so se Španci vrnili, mi pa smo kljub temu imeli nekaj priložnosti za višjo prednost. Po eni strani sem točke vesel, po drugi pa razočaran, saj bi lahko osvojili obe.«

Vid Kavtičnik, ki je v zadnji minuti pordečel in moral predčasno s parketa, je pristavil: »Glavna španska orožja smo onemogočili, naposled izgubili točko, a takšno je življenje. Glavno pa je, da smo se dvignili in dokazali, da lahko pariramo tudi najboljšim reprezentancam. Gremo dalje, najprej moramo premagati Nemce, a tudi počakati na razplete ostalih dvobojev v naši skupini.« David Miklavčič pa: »V primerjavi s prvo tekmo smo se prikazali v lepši luči, le v napadu nismo posebej blesteli in smo si privoščili tudi kakšno napako preveč. Vseeno smo bili vseskozi v vodstvu in imeli navidezen nadzor, na koncu so nas malenkosti ločile od velike zmage.«