MSP: Slovenci za uvod premagali Madžare

Mladi slovenski rokometaši so na prvi tekmi svetovnega prvenstva v Sarajevu premagali Madžarsko (33:32).

14. julij 2013 22.42

Sarajevo - Slovenska rokometna reprezentanca je uspešno začela z nastopi na mladinskem svetovnem prvenstvu, kjer so v prvem kolu porazili Madžarsko (33:32).

Začetek tekme je minil v znamenju izenačene igre, saj si nobena izmed reprezentanc v prvih šestih minutah ni priigrala več kot gola prednosti. V drugi polovico prvega polčasa so pobudo prevzeli Madžari in v 14. minuti povedli za tri gole (10:7), ob polčasu pa vodili že za pet (19:14).

Reprezentanca Madžarske je tudi po povratku iz slačilnic nadzorovala potek igre in v 39. minuti vodila za štiri (24:20), a se je Slovenija približala z goli Dušana Fidla, Gašperja Hrastnika in Blaža Blagotinška (23:24). Madžari so znali odgovoriti na pritisk nasprotnikov in se znova oddaljili na varne štiri gole razlike (28:24), a Slovenci niso popuščali in v 55. minuti naprej izenačili na 29:29, nato pa tudi povedli z golom Boruta Mačkovška (30:29).

V zadnjih minutah so slovenski rokometaši zadržali svojo prednost in slavili prvo zmago na turnirju. V slovenski vrsti je bil najučinkovitejši Mario Šoštarič z 10 goli, pri Madžarih pa sta Bence Zdolik in Balazs Szollosi prispevala po šest golov.

Ivezič: Naši najbolj izkušeni igralci še niso v najboljši formi

Selektor slovenske reprezentance Slavko Ivezič ni bil zadovoljen z igro v prvem polčasu in upa, da bodo njegovi varovanci stopnjevali formo iz tekme v tekmo.

»Vsak začetek je težak, ta je bil še posebej. Potrebovali smo veliko časa, da smo prebrodili to začetno krizo, ki je bila posledica slabe obrambe, četudi vse stavimo prav na njo. Dobili smo kar 19 zadetkov v enem polčasu, kar je zelo slabo. Na koncu se je izšlo po naših željah. Vedeli smo, da je razlika dosegljiva, a samo ob veliko čvrstejši obrambi. Z novo postavitvijo smo bili bolj agrsivni, v napadu pa odločnejši. Naši najbolj izkušeni igralci še niso v najboljši formi. Želimo si, da bi jo skozi naslednje tekme z boljšim učinkom v obrambi in napadu izboljšali ter s tem dvigovali tudi formo celotne ekipe.«

Slovenci se bodo jutri v drugem kolu pomerili z Argentino, tekma se bo začela ob 16. uri.