MSP: slovenski rokometaši obstali v osmini finala

Slovenska rokometna reprezentanca je v osmini finala mladinskega svetovnega prvenstva izgubila proti Braziliji (20:25).

22. julij 2013 17.19

Sarajevo - Mladi slovenski rokometaši so v osmini finala mladinskega svetovnega prvenstva v Bosni in Hercegovini izgubili proti Braziliji (20:25) in se bodo borili za razvrstitev od 9. do 16. mesta.

Slovenci so proti Brazilcem zaostajali že ob polčasu (9:12), nato drugega začeli z delnim izidom 3:0 (12:12), a so Brazilci ustavili njihov nalet in vodili preostanek dvoboja. To je bil za Slovenijo sploh prvi poraz na tekmovanju, kjer so v skupinskem delu vknjižili pet zmag.

V slovenski reprezentanci je bil najbolj razpoložen Gašper Hrastnik z osmimi goli, pri Brazilcih pa je bil najboljši strelec Leonardo Santos s šestimi goli.

Slovenska reprezentanca se bo v boju za razvrstitev od 9. do 16. mesta najprej pomerila s Tunizijo, tekma bo jutri ob 20. uri v Sarajevu.

Brazilci premočni za Slovence

Slovenska reprezentanca se je v uvodnih minutah dvoboja enakovredno borila z Brazilijo in v deseti minuti zaostajala za gol (4:5), nato pa so Južnoameričani »pobegnili« z delnim izidom 5:1 (10:5). Končni rezultat polčasa je bil 12:9 v korist Brazilcev.

Slovenski rokometaši so drugi polčas začeli obetavno in s tremi goli Gašperja Hrastnika izenačili na 12:12, a so njihovi nasprotniki odgovorili z enako mero in znova povedli za tri (15:12). Slovenci se po novem zaostanku niso več vrnili v igro in so preostali del drugega polčasa lovili zaostanek za nasprotniki (17:20, 18:22, 19:23), ki so na koncu prepričljivo zmagali s petimi goli razlike (25:50).

Ivezič: Moje izkušnje niso pomagale

Selektor slovenske reprezentance Slavko Ivezič je bil po tekmi razočaran z rezultatom, a priznal, da so bili Brazilci boljši nasprotniki.

»Doživeli smo hladno prho, zasluženo smo izgubili. Žalosten sem, ker moje trenerske izkušnje z dosedanjih evropskih in svetovnih prvenstev niso prispevale k temu, da bi fantje to tekmo odigrali, kot smo se dogovorili in trenirali, ter da bi tekmo osmine finala vzeli tako resno in zavzeto, ko so jo nasprotniki. Tako kot prejšnjo generacijo, ki je komajda zmagala s Katarjem in izgubila z Egiptom, nas je nekaj podobnega doletelo tudi sedaj. Takšen način tekmovanja, kot ga ima svetovna zveza, je lahko seveda tudi loterija. Dovolj je en slab dan in si izločen. Težko bo odigrati do konca, v boju od 9. do 16. mesta, a tako bo za vse, ki so izločeni, in tudi tu se bo pokazalo, katera ekipa je bolj zrela.«