NLB Leasing liga: Celjani porazili Mariborčane

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tekmi 21. kroga 1. NLB Leasing lige premagali Branik s 33:30.

27. februar 2013 20.58
ROKOMET CELJE MARIBOR
M. Ž., Delo.si/STA

Celje - Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi 21. kola 1. NLB Leasing lige gostili mariborski Branik in ga premagali s 33:30, s čimer so se vodilnemu Gorenju približali na tri točke.

Izbranci domačega trenerja Vladana Matića so po uvodnem zaostanku z 1:2 prevzeli vajeti igre v svoje roke. Njihova prednost zavoljo trdovratnega odpora tekmecev iz štajerske prestolnice ni znašala več kot štiri gole, a Mariborčani so bili bolj ali manj pod nadzorom.

Varovanci gostujočega trenerja Marka Šibile so po dokaj izenačenem prvem polčasu v drugem skušali tekmo postaviti na glavo, a Celjani so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Sebastiana Skubeta. Slovenski reprezentant je bil predvsem neustavljiv med 44. in 51. minuto, ko je dosegel vseh pet golov za svojo ekipo, ki je povedla s 27:23.

Mariborčani tudi v prelomnih trenutkih dvoboja niso popustili, v 56. minuti so se približali na dva gola (29:27), Celjani pa so v končnici zadržali mirno kri in dosegli 18. zmago v državnem prvenstvu.

V zmagoviti ekipi iz Celja sta bila najbolj učinkovita Gašper Marguč z desetimi in Skube z devetimi goli, v poraženi iz Maribora pa je Mario Šoštarič dosegel sedem, Nikola Špelić pa pet zadetkov.

Mariborska ekipa bo v zadnjem krogu prvega dela državnega prvenstva v sredo, 6. marca, gostila Sevnico, celjska pa bo v soboto, 9. marca, gostovala pri Izoli.

Izolanom zaostali dvoboj s Trebnjem

Rokometaši Izole so danes na zaostali tekmi 15. kola gostili Trimo Trebnje in zmagali s tesnim izidom 29:28. Po izenačenem prvem polčasu se je v začetku druge polovice tekme zmaga nasmihala izbrancem gostujočega trenerja Ivana Vajdla, po njihovem vodstvu štirih golov (21:17) pa so se prebudili tudi gostitelji, njihova vztrajnost pa je bila poplačana z zmago. Rokometaši z Obale so goste nato ujeli in izenačili na 23:23, v razburljivi končnici - v njej sta obe ekipi imeli priložnost za zmago - pa je odločilen gol dosegel Peter Božič.

Izolska ekipa se je z zmago povzpela na deveto mesto v najmočnejšem domačem ligaškem tekmovanju, trebanjska pa tudi z devetim porazom ni ogrozila svojega položaja pred končnico, ki se bo začela sredi prihodnjega meseca. Dolenjska ekipa bo igrala v skupini od 1. do 6. mesta, primorska pa od 7. do 12. mesta.

Trimo bo v zadnjem krogu prvega dela državnega prvenstva gostoval pri Krškem, Izola pa bo gostila Celje Pivovarno Laško. Obe tekmi bosta v soboto, 9. marca.