»Osam« tretja zmaga, Chamberyju lekcija rokometa

V 5. kolu lige prvakov so do prepričljive zmage prišli tudi rokometaši Gorenja in z 31:20 v gosteh premagali Chambery.

18. november 2012 22.07
Š. Ro., Delo.si

Chambery - Dan po veliki zmagi Celjanov, so v 5. kolu lige prvakov navdušili še rokometaši velenjskega Gorenja. »Ose« so v gosteh premagale francoski Chambery z 31:20 (16:9) in dosegle prvo zmago v gosteh v sezoni 2012/13.

Po porazih v Makedoniji in na Poljskem so Velenjčani točke osvojili v deželi aktualnih olimpijskih in svetovnih prvakov, skupno pa je to že njihova tretja zmaga v najbolj imenitnem klubskem tekmovanju na stari celini. Pred tem so ugnali ruski Sankt Peterburg in danski Bjerringbro-Silkeborg.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Fahrudin Melić, ki je dosegel osem golov, po šest zadetkov sta prispevala Jure Dolenec in Klemen Cehte. Izkazal se je tudi vratar Ivan Gajić s 15 obrambami.

Lekcija Chamberyju v prvem polčasu

Velenjčani so se v prvem polčasu dobesedno poigrali z gostitelji, to je bila prava učna lekcija rokometa. Izbranci Branka Tamšeta so v uvodnih dvajsetih minutah prikazali izjemno predstavo. Obramba je bila nepremagljiva, če pa se je v njej pokazala razpoka, pa je na sceno stopil vratar Ivan Gajić, ki je domačim rokometašem povzročal ogromne težave.

Še nevarnejši so bili Velenjčani v napadu: postavljeno tekmečevo obrambo so razbijali s hitrim kroženjem žoge in goli z vseh možnih položajev, veliko zadetkov pa so dosegli iz bliskovitih nasprotnih napadov. Tako so v 10. minuti so vodili s +šestimi goli prednosti (8:2), v 20. s 14:4, najvišjo prednost pa so si priigrali dve minuti pozneje, ko se je na semaforju zasvetil izid 15:4. Pred koncem prvega polčasa je sicer nastopilo nekajminutno velenjsko zatišje, do sape so prišli tudi gostitelji, ki so na veliki odmor odšli z zaostankom sedmih golov (9:16).

Prednost znašala tudi 13 golov

Bledi Francozi so svoj najlepši obraz prikazali v prvih desetih minutah drugega polčasa, ko so znižali na 13:19, nato pa so rokometaši iz Šaleške doline znova zaigrali na vso moč in z delnim izidom 4:0 v 43. minuti povišali na +10 (24:14). Pet minut pozneje so po golu Klemna Cehteta povedli s 27:15, minuto zatem pa po golu Janeza Gamsa z 28:16. Najvišjo prednost so si priigrali v 55. minuti, ko je Marko Dujmovič povišal na 31:18.

Velenjska zasedba bo v naslednjem krogu gostila Chambery, tekma pa se bo v soboto, 24. novembra, v Rdeči dvorani pričela ob 16.30.