»Ose« še drugič premočne za Romune (VIDEO)

Rokometaši Gorenja so v drugo s 24:22 odpravili romunskega prvoligaša HC Baia Mare, ki je na pripravah v Sloveniji.

02. avgust 2014 10.34
uho*ROKOMET Gorenje - Flensburg
J. P., Delo.si

Ljubljana - Rokometaši romunskega prvoligaša HC Baia Mare so v sklopu priprav v Sloveniji odigrali še tretjo prijateljsko tekmo z našima najboljšima kluboma in še tretjič pokleknili. Po nedavnih porazih s Celjem Pivovarno Laško in Gorenjem so bili še v drugo prekratki proti Velenjčanom, ki se potijo na višinskih pripravah na Golteh, tokrat pa so bili v dokaj izenačenem obračunu boljši s 24:22 (11:10). Med varovanci trenerja Ivana Vajdla, skoraj vsi so se vpisali med strelce, sta s po štirimi goli najbolj izstopala Marko Dujmovič in poljski novinec Michal Szyba, medtem ko je Niko Medved prispeval tri zadetke.

Romunski predstavnik je sicer odločno začel, prešel v vodstvo in prednost držal vse do izida 5:4, nato pa pobudo na parketu prepustil »osam«. Te so tekmecu dopustile, da je ohranjal stik z njimi, tudi tako, da je trener Vajdl vsakih deset minut zamenjal celotno postavo. Gorenje se je še najbolj, na +4, odlepilo v začetku drugega polčasa, a zalogo skoraj zapravilo, Romuni so se v lovu za ugodnim izidom posluževali tudi precej grobe igre, kar pa je bilo še vedno premalo za rezultatski zasuk.