Po Slovencih pred letečimi Nemci pokleknili še Madžari

Rokometno EP: Nemci so se veselili druge najprepričljivejše zmage na prvenstvu (29:19), delitev točk Rusov in Švedov.

23. januar 2016 00.44

Wroclaw - Nemški rokometaši so drugi del evropskega prvenstva na Poljskem začeli tako, kot so prvega končali: s prepričljivo zmago. Dva dneva po tem, ko so domov poslali anemične izbrance slovenskega selektorja Veselina Vujovića, so se še precej bolj znesli tudi nad Madžari in se veselili suverene zmage z 29:19, ki je bila izenačena druga najvišja na tem prvenstvu. Še bolj superiorna je bila dan poprej zgolj Francija v neenakovrednem obračunu z Belorusijo (34:23).

Že v prvem polčasu so gledalci v Stoletni dvorani v Wroclawu spremljali enosmeren promet. Nemci so dvoboj odprli z vodstvom s 3:0, nato pa niso tekmecu niti enkrat v celotnem dvoboju dovolili, da bi izenačil ali celo prevzel vodstvo. Po štirih zaporednih zadetkih v zadnjih treh minutah in pol so na odmor odnesli osem golov naskoka, ga v nadaljevanju še oplemenitili do največ +12 (v 55. minuti je bilo 28:16), da se razglašeni Madžari niso približali, pa sta skrbela kar 42-odstotno uspešna vratarja. Najučinkovitejši je bil sicer Fabian Wiede, ki je iz sedmih poskusov zadel šestkrat.

V drugi tekmi skupine II so Švedi mukoma izvlekli točko (28:28) proti Rusom, ki so resda zaostajali večji del prvega polčasa, največ za tri gole, v nadaljevanju pa nazadnje z 21:22 v 47. minuti, so pa v končnico prinesli dva gola zaloge, potem ko je že petič v drugem polčasu (in sedmič v dvoboju) zadel Timur Dibirov. Toda Švedi niso predčasno položili orožja, temveč so v zadnji minuti zaostanek 26:28 spremenili v zlata vredno točko. Gol za izenačenje je prispeval najučinkovitejši mož na parketu Johan Jakobsson, ki je bil uspešen devetkrat.