Pokal EHF: Gorenje tesno izgubilo proti Hamburgu

Rokometaši Gorenja so v 5. kolu pokala EHF izgubili proti Hamburgu z 31:32.

14. marec 2015 20.20
14. marec 2015 21.10
Rokomet

Velenje - Rokometaši Gorenja so v petem kolu pokala EHF v Rdeči dvorani tesno izgubili z nemškim Hamburgom (31:32).

Velenjčani so v tekmo krenili odločno in si hitro priborili pet golov prednosti (6:1), za kar je imel največ zaslug razpoloženi vratar Klemen Ferlin s petimi obrambami.

Nemci niso dolgo opazovali šova domačega moštva in so se s tremi zaporednimi goli približali na 4:6, nato pa so vseskozi držali stik z gostitelji in tudi ob polčasu zaostajali za dva gola (13:15).

Nemški rokometaši so v drugem polčasu prikazali boljšo igro in z delnim izidom 3:1 rezultat obrnili v svojo korist (17:16). Moštvi sta bili po 44. minutah izenačeni na 22:22, ko si je gostujoči igralec Kentin Mahe prislužil tretjo izključitev in je moral predčasno končati tekmo. To je bila lepa priložnost za Velenjčane, da se znova odlepijo, vendar pa se je tekma obrnila v povsem drugačno smer.

Hamburg je namreč z igralcem manj dosegel dva zaporedna gola - za oba je poskrbel Kevin Schmidt - po 52. minutah pa je vodil že z 29:26. Velenjčani so zahtevali minuto odmora in opravili menjavo vratarjev, tako da je namesto Klemna Ferlina vstopil Benjamin Burić.

Drugi vratar Gorenje je svoje delo opravil zelo dobro in s tremi obrambami svoj klub obdržal v igri za zmago. Domači so v zadnji minuti zaostajali za gol (31:32) in imeli napad za izenačenje, vendar je vratar Johannes Bitter ustavil strel Michala Szybe in Nemci so osvojili obe točki.

Pri Gorenju je bil prvi strelec Staš Skube z desetimi goli, pri Hamburgu pa Aleksandru Simicu z osmimi goli.

Gorenje bo naslednjo tekmo igralo čez teden dni pri ekipi Haslum Handballklubb (16.15).