Pokal EHF: Mariborčani premagali Wislo, Göppingen zadal Kopru prvi poraz

Rokometaši Maribora so v 3. kolu pokala EHF ugnali poljsko Wislo, Koprčani so izgubili proti Göppingenu.

23. februar 2013 19.48
M. Ž., Delo.si/STA

Maribor, Koper - Potem ko so rokometaši Kopra v soboto izgubili dvoboj tretjega kola pokala EHF proti nemškemu Göppingenu, so danes svoj obračun igrali tudi Mariborčani, ki so presenetljivo premagali poljsko Wislo Plock (26:23).

Začetek tekme je bil po poljskih željah. Vodstvo z 2:0 in 4:1 pa so Poljaki zapravili, Miha Zarabec je v 11. minuti prvič povedel domače v vodstvo (5:4). Do konca prvega dela je bil izid tesen, gostje so po golih svojega najboljšega strelca Petra Nenadića povedli še z 9:7 in 10:8, toda Mariborčani so se spet vrnili, Marko Tarabochia pa je postavil izid polčasa (13:13).

Nadaljevanje pa je na noge spravilo domače navijače. Nikola Špelič, Simon Razgor in Milan Mirković so z zadetki do 40. minute priigrali vodstvo z 18:14. Ta razlika je pomenila temelj za zmago, saj je Wisli ni več uspelo znižati. Poljaki so sicer še prišli na 16:18, a so domači na krilih Špelića (sedem golov), Zarabca (5) in obramb Pešića znali obdržati razliko. Tadej Sok je dosegel zadnji mariborski gol za 26:22, Poljaki pa so ob koncu tekme dosegli zadetek, ki so ga delegati in sodniki priznali šele naknadno, tako da je bil končni izid 26:23.

Domači trener Marko Šibila je po tekmi pohvalil svoje varovance in izrazil zadovoljstvo nad vzdušjem, ki so ga pripravili navijači Maribora.

»Izjemno smo zadovoljni z izkupičkom teh treh krogov skupinskega dela Pokala EHF. Še posebej pa sem zadovoljen, ker se igralci res trudijo in dokazujejo ter igrajo zelo kakovostno. Enostavno se ne predajajo do zadnje sekunde in nimajo pretiranega strahospoštovanja do po imenih nekoliko bolj znanih ekip. To je tisto, kar je lepo v športu. Danes sem bil še posebej zadovoljen, da je v dvorano prišla publika v večjem številu in pripravila vzdušje, ki si ga želimo. To vse skupaj daje karakter takšnemu športnemu spektaklu. V obrambi, ki je bila podprta z odličnim vratarjem Pešićem, smo se res odigralii fanatično. Borili smo se do konca in ničesar dopuščali na lahko. V napadu pa smo iskali priložnosti in s potrpežljivostjo tudi do njih prihajali. Wisla ima izjemno obrambno linijo z odličnim vratarjem na čelu, ampak smo z taktično-duhovito igro našli rešitve za zadetke.«

Mariborčani po novem uspehu še naprej ostajajo neporaženi in so s petimi točkami na vrhu skupine C, le eno manj ima Team Tvis Holstebro, ki se je z Elverumom razšel brez zmagovalca (28:28).

Cims klonil proti Göppingenu

Oslabljeno moštvo koprskega Cimosa je včeraj v tretjem kolu pokala EHF izgubilo z nemškim Göppingenom (36:39).

Koprčani, ki so nastopili brez Jureta Dobelška, Uroša Bundala in Nikole Manojlovića, so slabo slabo odprli tekmo. Zaradi neprepričljive igre so po desetih minutah zaostali za štiri gole (4:8), gosti iz Göppingena pa so večino golov dosegli iz protinapadov. Domačim je največ težav povzročal Čeh Pavel Horak, ki jim je do 11. minute zabil kar štiri gole, dve minuti kasneje pa je koprski zaostanek že znašal pet golov (6:11).

Igralci z Obale so bili v nadaljevanju nemočni ob organizirani igri nemškega moštva, ki je imel v prvi polovici absolutni nadzor nad dogajanjem v Bonifiki. Razglašeni gostitelji, pri katerih se je poškodoval Matjaž Brumen, so si že v 16. minuti priigrali visok zaostanek osmih golov (6:14) in praktično razrešili vse dvome o svoji zmagi.

Koprska zasedba se je vse do zadnjega borila za morebitno zmago, a je bila nemška zasedba - njene barve zastopa slovenski reprezentančni vratar Primož Prošt - preveč kakovostna in vsaj za razred boljša od domače, ki je na velik odmor odšla z zaostankom osmih zadetkov (14:22).

Göppingen je v drugi polovici tekme brez težav ubranil visoko prednost in po spodrsljaju v minulem kolu v španskem Logronesu na svoj račun vpisal drugo zmago, koprski ekipi pa prizadejal prvi poraz.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Dean Bombač z 11 goli, Filip Gavranović jih je prispeval osem, Novak Bošković pa sedem. Koprski Cimos se bo v naslednjem krogu v gosteh pomeril z nemško ekipo, tekma pa bo v soboto, 9. marca.