Ribnica z lepim telemarkom skočila v »top 6«

Dolenjski derbi pripadel gostujoči ekipi Roberta Beguša, obalni po nori seriji 7:0 Izoli.

20. marec 2016 21.28
Peter Zalokar

Ljubljana – S troskokom in lepim telemarkom so rokometaši Ribnice pristali na pragu končnice 1. SRL. Potem ko so premagali Jeruzalem in Škofjo Loko, jim je podvig uspel tudi v Novem mestu. Z novima dvema točkama so prvič zasedli peto mesto, ki se mu zlepa ne bodo odrekli.

Ko je Ribnica 4. marca izgubila na Kodeljevem, se je zdelo, da bo morala sezono skleniti že ob koncu aprila, toda lepe zmage proti trem neposrednim tekmecem v boju za končnico so ji na široko odprle vrata »play-offa«, ki prinaša še deset mikavnih tekem. Na dolenjskem derbiju so domači Krki le v uvodnih desetih minutah dovolili držati stik. Po rezultatu 6:6 pa so Blaž Nosan, Patrik Leban – oba sta imela stoodstotni učinek strelov 8:8 – Janez Skušek in Blaž Fink poskrbeli za serijo 8:2, ki je že razrešila dvome o zmagovalcu. Novomeščani se pred številnimi navijači niso vdali v usodo in so ribniško zmago ogrožali vse do 57. minute, ko je za 27:30 zadel Jan Jurečič. A Leban ter Nosan in Jan Pucelj so preprečili dramatično končnico ter ekipi trenerja Roberta Beguša pristreljali pomembni točki. Do konca rednega dela bo Ribnica gostila Sevnico in Izolo – vmes bo gostovala v Velenju – dve domači zmagi pa bi ji zagotovili vsaj šesto mesto.

»Igrali smo zelo zrelo in borbeno. Krka je nevarna ekipa, v drugem polčasu nam je pošteno dihala za ovratnik, ampak zdržali smo in zasluženo zmagali,« je bil po šesti zmagi na zadnjih sedmih tekmah na svoje fante ponosen Beguš, ki se drži načela, da je treba najprej skočiti, pa šele potem reči hop: »Ni še vsega konec za uvrstitev med šest najboljših ekip. Potrebujemo še dve zmagi, res pa je, da imamo kar ugoden razpored.« Za Krko poraz ni bil (nujno) usoden. Še vedno ima prednost pred Loko, ampak v prihodnjem kolu jo čaka tekma v dvorani Poden, ki bo bržčas odločila o zadnji vstopnici v končnico. »V preveliki želji po zmagi smo v prvem polčasu storili preveč napak in zapravili preveč 'zicerjev'. V drugem polčasu smo bili boljši, toda imeli smo premalo razpoloženih igralcev za zasuk,« je poraz športno prenesel domači strateg Mirko Skoko, ki še zdaleč ni vrgel puške v koruzo: »Saj imamo še tri tekme. Moram pa pohvaliti vzdušje v dvorani. Vidi se, da se v dolenjski regiji igra odličen rokomet.«

Če je bila tekma v Marofu napeta, kaj potem reči za obalni derbi v Izoli? Koprčani so dobrih 12 minut pred koncem vodili z 22:17, potem pa jim je zgodil podoben mrk kot pred štirimi sezonami kolegom iz zvezdniškega Cimosa. Do konca niso več zatresli domače mreže, Izolani pa so na krilih navijačev zabili sedem golov in se veselili zmage, s katero so si praktično že zagotovili obstanek. Junak tekme je bil tako kot na omenjenem derbiju novembra 2011 vratar Martin Gregorič, ki je zaklenil mrežo in zbral 22 obramb. Podobno pomemben par točk je vpisal Slovenj Gradec v Dobovi in bolj ali manj je že jasno, da se bo v nižji rang poleg Sevnice znova preselil ljubljanski Slovan.