Rokomet: po mukah v prvem polčasu Gorenje le strlo odpor Trima

Rokometaši Gorenja ostajajo neporaženi na domačih parketih, pa čeprav so Trebanjci še v 40. minuti vodili z 22:18.

30. september 2013 00.42
Rokomet
J. P., Delo.si

Trebnje – Rokometaši Gorenja ostajajo neporaženi tudi po 4. kolu 1. lige NLB Leasing, potem ko so se z gostovanja pri trebanjskem Trimu vrnili z novima dvema točkama za zmago s 30:25 (13:14). Domači so računali na njihovo utrujenost po težkem obračunu lige prvakov s Hamburgom, računi so se jim izšli v prvem polčasu – na odmor so namreč odšli celo z golom zaloge – in v začetku drugega, nato pa so državni prvaki pritisnili na plin in razrešili vse dvome o zmagovalcu.

Prvi del je bil razburljiv in izenačen, saj se nobena zasedba ni mogla odlepiti več za kot dva gola. Domači so na parketu kraljevali v uvodnih minutah nadaljevanja, še v 40. minuti so po golu Jureta Sušina Trebanjci vodili z udobnih 22:18, potem pa so se jim v napadu zvezale roke. Kar devet minut namreč niso zatresli mreže Velenjčanov, ki so z delnim izidom 7:0 zrežirali zasuk in zmage niso več izpustili iz rok. Pri zmagovalcih je bil najučinkovitejši Senjamin Burić s sedmimi goli, pri poražencih je še enega več vpisal Anže Ratajec.

TRIMO TREBNJE : GORENJE 25:30 (14:13)

Dvorana OŠ Trebnje, gledaclev 400, sodnika Cvetko in Kavalar.

Trimo: Ferlin (8 obramb), Saje (0), Brana (0); Femec, Radelj 1, Murčehajič, Ratajec 8 (3), Čeh, Skol 1, Sušin 3, Rojc 5, Udovič, Ferkulj 4, M. Grandovec, T. Grandovec 1, Florjančič 2; Gorenje: Taletovič (8 obramb), B. Burić (8); N. Cehte, Medved 4 (3), S. Burić 7, Cingesar 1, K. Cehte 2, Skube 5, Golčar 5, Šoštarič 3, Dobelšek, Gams 1, Nosan, Oštir 1, Dujmovič 1; sedemmetrovke: Trimo 5 (3), Gorenje 3 (3); izključitve: Trimo 2, Gorenje 2.