Velenjska zasedba v nobenem elementu igre ni bila kos rokometno zelo potentni in mednarodno pisani makedonski ekipi.

28. september 2016 21.33
A. V.
A. V.
Skopje - Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi regionalne lige Seha v gosteh izgubili proti makedonskemu Vardarju iz Skopja z 32:40 (12:21).

Slovenski podprvaki iz Velenja so doživeli tretji poraz v regionalnem tekmovanju, po Celjanih in Zagrebčanih so jih premagali tudi imenitni rokometaši iz makedonske prestolnice.

Velenjska zasedba v nobenem elementu igre ni bila kos rokometno zelo potentni in mednarodno pisani makedonski ekipi. Od prve minute je bila v podrejenem položaju in si je že v prvem polčasu nabrala visok zaostanek devetih golov (9:18), s tem primanjkljajem se je podala tudi na velik odmor (12:21).

V drugi polovici tekme so bili Velenjčani nekoliko bolj konkurenčni, a predvsem zavoljo bolj ležerne predstave makedonskih prvakov, ki so tekmo izkoristili kot generalko za veliko pomembnejši sobotni domači dvoboj evropske lige prvakov z beloruskim Meškovom iz Bresta, kjer igra tudi slovenski krilni reprezentant Simon Razgor.

Vardar Skopje - Gorenje Velenje 40:32 (21:12)

Športni center Jane Sandanski, gledalcev 1000.
Vardar Skopje: Milić, Angelov, Stoilov 5, Fereirra Moraes 5, Maqueda 3, Dereven 2, Karačić 4, Dušebajev 2, Abutović 1, Canellas 3, Cindrić 2, Čupić 3, Dibirov 7 (3), Šiškarev 1, Borozan 2, Marsenić.
Gorenje Velenje: Baznik, Zaponšek, Cehte 3, Medved 2, Ovniček 3, Levc 2, Stojnić 1, Toskić 2, Mitrović 4, Potočnik 2, Golčar 4, Kleč 3, Gams, Ratajec, Nosan, Brumen 6 (3).
Sedemmetrovke: Vardar Skopje 3 (3), Gorenje Velenje 4 (3).
Izključitve: Vardar Skopje 12, Gorenje Velenje 14 minut.