Rusinje doma pokazale, da so ranljive

Rokometašice Krima Mercatorja danes (17) za finale pokala pokalnih zmagovalk z rusko zasedbo Lada Toljati.

09. april 2016 02.11
Tanja Volarič
Ljubljana – Rokometašice Krima danes ob 17. uri čaka odločilni izziv za nastop v finalu pokala pokalnih zmagovalk, na Kodeljevem se bodo pomerile z rusko zasedbo Lada Toljati, ki so ji na prvem dvoboju povzročile presenetljivo veliko preglavic. Četudi so na koncu izgubile s 24:28, so ohranile možnosti za napredovanje v sklepni nastop, v zadnjih dneh pa vse moči usmerile v odpravljanje napak, ki so jih v drugem polčasu prve tekme stale celo zmage. Rusinje so sicer favoritinje, a tudi stare znanke krimovk še iz časov, ko sta obe zasedbi spadali v evropski vrh, med drugim so jih Ljubljančanke leta 2004 in 2006 izločile v četrtfinalu lige prvakinj.

»Glede na to, da smo na prvi tekmi še v 33. minuti vodili z dvema zadetkoma, nato pa so Rusinje ušle celo za osem golov, smo se vrnili z mešanimi občutki. Poskušali bomo narediti vse, da te luknje tokrat ne bo in da bomo znali stopnjevati ritem, narediti razliko in se uvrstiti v finale. Zadovoljen sem, da dekleta dobro trenirajo in nimamo nobenih zdravstvenih težav,« si je pred dvobojem zaželel trener Uroš Bregar, vratarka Miša Marinček pa zagotovila, da se tudi igralke dobro zavedajo, da jim uspeh prinaša le bolj stalna igra kot pred tednom dni. »Vsi delamo na tem, da bi celotno tekmo zdržali v istem ritmu in ne bi imeli mrka kot v Rusiji. V imenu igralk lahko obljubim, da se bomo borile po najboljših močeh in da bomo maksimalno motivirane.«