SEHA: Celjani v Prešovu do druge zmage

Celje Pivovarna Laško je na drugi tekmi lige SEHA v gosteh premagalo Tatran Prešov z 31:25.

11. september 2016 00.35
Igralec Celja Blaž Janc v napadu. Tekma evropske rokometne lige prvakov med ekipama Celje Pivovarna Laško in Paris Saint Germain. Celje, Slovenija 18.oktobra 2015. [rokomet,Celje PL,Paris SG,rokometna liga prvakov,šport,Blaž Janc]
M. Ž.
M. Ž.

Prešov - Celjski rokometaši so na svoji drugi tekmi lige SEHA v Prešovu premagali Tatran z 31:25 in se veselili še druge zmage.

Prvi polčas je zaznamovala izenačena igra, tempo pa so narekovali Celjani. Ti so v 16. minuti z dvema zaporednima goloma Blaža Janca vodili s 6:4, a so se domačini vrnili z delnim izidom 3:1 (7:7).

V nadaljevanju so celjski rokometaši znova povedli za dva gola (10:8), a ponovno pustili nasprotnikom, da so izničili zaostanek, tako da je bil ob glavnem odmoru izid 11:11.

V drugem delu so Celjani zagospodarili na igrišču in osem minut pred koncem vodili s 26:20, s čimer so zlomili odpor domačega moštva.

Pri Celjanih je bil najboljši strelec Blaž Janc s sedmimi goli, pri Tatranu pa Dominik Krok s sedmimi goli.

Celjska zasedba bo naslednji dvoboj igrala 14. septembra proti Izviđaču.