Slovenci turnir zlate lige sklenili s porazom

Slovenija je na zadnji tekmi turnirja zlate lige izgubila proti Norveški z 28:30.

06. april 2014 19.54
06. april 2014 20.31
uho_Norveska - Slovenija

Arhus - Slovenska moška rokometna reprezentanca je v tretjem kolu močnega turnirja zlate lige izgubila proti Norveški z 28:30.

Varovanci Borisa Deniča so bili v prvih minutah v senci Norvežanov in so si priigrali štiri gole zaostanka (5:9), ki pa so jih z boljšim nadaljevanjem najprej izničili (14:14) in nato na odmor odšli z golom prednosti (15:14).

Slovenci so na začetku drugega polčasa svojo prednost povečali na dva gola (18:16), a so v nadaljevanju popustili in nasprotniki so z delnim izidom 6:2 rezultat obrnili v svoj prid (22:20). Slovenci so v zadnjih minutah izenačili na 26:26, vendar je konec pripadel Norvežanom.

Pri Slovencih je bil najboljši strelec Gašper Marguč z osmimi goli, Staš Skube je dosegel štiri, Jure Dolenec, Borut Mačkvšek in Jure Natek po tri. Pri Norvežanih sta bila najbolj razpoložena Espen Lie Hansen z osmimi in Steffen Berg Loekkeboe s štirimi goli.

Slovenska reprezentanca bo naslednji dvoboj igrala 1. junija, ko jo čaka prijateljska tekma z Avstrijo, nato pa bosta sledila kvalifikacijska obračuna za nastop na svetovnem prvenstvu proti Madžarski - prvi 8. junija v Veszpremu, povratni pa 15. junija v Velenju.