Slovenke kljub porazu s Črno goro popravile vtis

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je izgubila tudi drugo tekmo kvalifikacij za EP, z 22:20 je bila boljša Črna gora.

11. oktober 2015 19.43
Rokomet
Š. Ro., Delo.si

Ljubljana - Slovenske rokometašice so na drugi tekmi kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu prihodnje leto na Švedskem še drugič izgubile. Tokrat so v dvorani Kodeljevo klonile proti Črni gori z 20:22 (11:11).

Vseeno pa varovanke selektorja Uroša Bregarja niso pustile slabega vtisa. Za razliko od prve tekme v Umagu proti Hrvaški, so se enakovredno borile s favoriziranimi nasprotnicami. Prikazale so všečno in bojevito predstavo, v kateri jim je ob koncu za presenečenje zmajkalo malo sreče. Najbolj učinkoviti sta bili Barbara Lazović in Tamara Mavsar, obe sta dosegli po šest golov.

Vseeno so si Slovenke z drugim porazom močno otežile pot na sklepni turnir stare celine, Črnogorke in Hrvatice, ki so zanesljivo premagale Makedonke s 36:22, so si namreč priigrale že štiri točke prednosti, na Švedsko pa se uvrstita najboljši izbrani vrsti iz skupine 4.

Tokrat slovenski selektor proti nosilkam srebrnega olimpijskega odličja iz Londona in evropskim prvakinjam iz leta 2012, ni mogel računati na poškodovani Ano Gros in Lino Krhlikar. Kljub temu so gostiteljice dobro začele. Svoj dan je imela vratarka Miša Marinček in presenetljivo so vodile s tremi goli prednosti (4:1). Visokorasle Črnogorke so jih ujele v 19. minuti in izenačile na 6:6 ter v nadaljevanju prevzele pobudo. V 29. minuti je Slovenija zaostaja z 8:11, nato pa v končnici sijajno izkoristila številčno premoč na igrišču, dosegla tri zaporedne gole in polčas zaključila z neodločenim izidom (11:11).

Slovenke so sijajno igrale tudi v drugi polovici tekme, do 48. minute so bile - predvsem po golih Lazovićeve in Maje Šon - v rahli rezultatski prednosti (19:18), nato pa so Črnogorke znova prevzele nadzor na igrišču. Slovenkam je v prelomnih trenutkih dvoboja začelo zmanjkovati moči in zbranosti v igri. Tako med 48. in 59. minuto sploh niso dosegle gola, v 56. minuti pa že zaostajale za tri gole (19:22). Čeprav so imele nekaj priložnosti, da se približajo Črnogorkam, tega niso izkoristile in morale tekmicam priznati premoč.

Slovenija bo naslednjo akcijo imela v prvi polovici marca prihodnje leto, ko se bo dvakrat pomerila z Makedonijo, v prvi polovici junija pa jo nato čakata še domača tekma proti Hrvaški in gostujoča v Črni gori.