Slovenke v Mariboru povozile Makedonke

Slovenska ženska reprezentanca je v 3. kolu kvalifikacij za EP v Mariboru visoko premagala Makedonijo s 35:17.

10. marec 2016 14.16
10. marec 2016 16.15
ROKOMET
M. Ž.
M. Ž.

Maribor - Slovenska ženska reprezentanca je na tretji tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo v mariborski dvorani Lukna nadigrala Makedonijo s 35:17.

Varovanke Uroša Bregarja so na prvih tekmah s Hrvaško in Črno goro ostale praznih rok, danes pa v obračunu z zadnjeuvrščeno Makedonijo zasluženo prišle do prve zmage v kvalifikacijah.

Makedonke so bile v dvorani Lukna konkurenčne le prvih šest minut, nato pa je Slovenija pobegnila z delnim izidom 11:1 in ob polčasu vodila za deset (18:8), v drugem polčasu pa brez težav nadzorovala potek tekme, tako da je Uroš Bregar priložnost ponudil tudi mlajšim igralkam.

V slovenski reprezentanci je bila najboljša strelka Barbara Lazović s šestimi goli, Tamara Mavsar je zadela petkrat. Pri Makedonkah je bil najučinkovitejša Teodora Keramičieva s petimi goli.

Slovenija in Makedonija sta bosta pomerili v že četrtem kolu kvalifikacij, tekma bo 12. marca v Skopju (20).

Na evropsko prvenstvo se bosta uvrstili po dve najboljši izbrani vrsti ter najboljša tretjeuvrščena reprezentanca iz vseh sedmih kvalifikacijskih skupin.

POTEK TEKME

Prvi polčas

Slovenska reprezentanca je tekmo začela odločno in na krilih Neli Irman (3 goli) in Barbare Lazović (2) po desetih minutah vodila za štiri gole (6:2), Makedonci pa so nalet Slovenk ustavili s prvo minuto odmora.

Makedonska poteza ni prinesla želenega zasuka, saj sta po vrnitvi na igrišče po dvakrat zadeli Irmanova in Tamara Mavsar, tako da je prednost do štirinajste minute narasla na osem golov (10:2).

Gostujoče rokometašice so bile v prvem polčasu povsem nemočne in so kot po tekočem traku zapravljale napade. V 18. minuti je vratarka Sergeja Stefanišin, ki je igrala rekordno 200. tekmo za Slovenijo, ubranila že drugo sedemmetrovko, zatem pa je Lazovićeva s svojim petim golom povišala na 12:2 in zaokrožila delni izid 9:0.

Makedonke so slovenski niz prekinile šele v 19. minuti, ko so dosegle svoj tretji gol, na njihovo žalost pa je Slovenija dosegla pet zaporednih golov in po 24 minutah vodila že s štirinajstimi goli razlike (17:3).

V slovenski reprezentanci je ob visokem vodstvu prišlo do igralskih sprememb in so priložnost dobile nekatere mlajše članice, kar so Makedonke izkoristile in z delnim izidom 4:1 zaostanek znižale na enajst golov (7:18), slovenski selektor Uroš Bregar pa je vzel svojo prvo minuto odmora. Izid polčasa je bil 18:8.

Drugi polčas

Slovenija je drugi polčas začela z drugo vratarko Mišo Marinček. Njene soigralke v napadu so bile že na samem začetku razpoložene - v prvih dveh minutah sta bili uspešni Lina Krhlikar in Tamara Mavsar - tako da je slovenska reprezentanca pobegnila na +12 (20:8).

Makedonke so v nadaljevanju strnile vrste in v manj kot treh minutah dosegle tri zaporedne gole (11:20), nato pa je sledil odločen odgovor Slovenije, ki je pobegnila z delnim izidom 6:1 (26:12).

Slovenija je imela tekmo pod nadzorom in šestnajst minut pred koncem vodila za petnajst (27:12), zato je lahko Bregar priložnost ponudil tudi debitantki Lei Kranjc, ki je v 49. minuti dosegla tudi svoj prvi gol v dresu z državnim grbom (29:13). Slovenske rokometašice so visoko vodstvo zadržale vse do konca in slavile s 35:17.