Slovenke v Skopju tesno premagale Makedonijo

Slovenske rokometašice so v četrtem kolu kvalifikacij za EP 2016 slavile proti Makedoniji z 22:21.

12. marec 2016 22.34
M. Ž., STA
M. Ž., STA

Skopje - Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v četrtem kolu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2016 v Skopju tesno premagala Makedonijo z 22:21.

Slovenke so na prvi medsebojni tekmi v četrtek povsem nadigrale Makedonke, danes pa je bila zgodba popolnoma drugačna in so morale pošteno garati za novi točki.

Varovanke Uroša Bregarja so se v Skopju od prve do zadnje minute mučile z gostiteljicami, ki od 16. minute naprej niso mogle računati na Teodoro Keramičjevo, ki je prejela rdeči karton. A tega Slovenke niso znale izrabiti sebi v prid, bojevite Makedonke so jim vselej dihale za ovratnik, na velik odmor pa so se Slovenke podale z minimalno prednostjo (11:10).

Tudi v drugi polovici so bile slovenske rokometašice vselej v rahli rezultatski prednosti, a ta ni nikoli ni znašala več kot dva gola. Makedonke so jih vselej dohitevale, v 54. minuti pa jih celo prehitele. Slovenke so po zaostanku 19:20 vendarle strnile svoje vrste in v prelomnih trenutkih dvoboja zaigrale nekoliko bolj zbrano ter si z golom Ane Petrinje poltretjo minuto pred koncem znova priigrale vodstvo 21:20. V izjemno razburljivi končnici so Makedonke poravnale na 21:21, slabo minuto pred koncem pa je Nina Jeriček dosegla gol, Slovenke pa so prišle do načrtovanih, a krvavo osvojenih točk.

V slovenski reprezentanci je bila prva strelka Tamara Mavsar s sedmimi goli, Nina Jeriček je dosegla šest zadetkov.

Slovenke bodo naslednjo tekmo igrale na začetku junija proti Hrvaški, nato pa bodo v zadnjem kolu gostovale še v Črni gori.

Na evropsko prvenstvo se bosta uvrstili po dve najboljši reprezentanci iz vseh sedmih kvalifikacijskih skupin ter najboljša tretjeuvrščena reprezentanca.